Sobotní událost, jíž pořádají stříbrští rybáři, se bude konat od 6.30 do 13.30 hodin. Podle předsedy stříbrského rybářského svazu Františka Hodonínského si lidé budou moci na hrázi zakoupit kapry. „Očekáváme, že počet ryb bude snad stejný. Vzhledem k velkým horkům, která letos byla, ale těžko říct. Nemohli jsme tolik krmit. Takže počet zjistíme až v sobotu. Jinak velikost a kvalita ryb je slušná, jako vždy,“ zmínil Hodonínský. Za kapra si u sytenského rybníka lidé zaplatí více než loni. Cenu za kilogram ryby zvýšili přibližně o deset procent. „Náklady na krmení se prodražily, což je pro nás neštěstí. Obilí je drahé, cena určitě ještě stoupne,“ zdůvodnil předseda.

Kapra, amura, tolstolobika, štiku nebo lína budou moci za pár týdnů lidé zakoupit na hrázi největšího rybníka v regionu, jenž se nachází na hranici tachovského a chebského okresu v Chodové Plané. Lovit ryby v rybníku Regent budou mariánskolázenští rybáři v úterý 1. a ve středu 2. listopadu. „Jedná se o netradiční termín, vždy se lovilo čtvrtky a pátky. Letos se ale koncem prvního listopadového týdne musí provést oprava rybníka,“ vysvětlil jednatel Rybářství Mariánské Lázně Zdeněk Mašek. Živé i uzené ryby se budou prodávat v pondělí od 8.30 do 16 hodin, v úterý prodej končí ve 14 hodin. Ryb bude podle Maška letos méně. „V rybníku byly totiž problémy s kyslíkem,“ uvedl.

V průběhu října se uskuteční výlovy i v menších vodních plochách na Tachovsku. Týkat se to bude rybníka u Nové Vsi, nebo zámeckého rybníka v katastru Nové Sedliště. Ryby ulovené z těchto malých rybníků ale nejsou určené k přímému prodeji. „Naše místní organizace Tachov loví většinou malé rybníky. Ryby poputují do rybářských revírů,“ řekl rybářský technik Petr Dimitrov z Českého rybářského svazu.