Chtěli tak ukázat, že i v oblasti ubytoven a velkých průmyslových hal lze vytvořit a udržet důstojné a čisté prostředí.

Jak Deníku sdělila koordinátorka akce Hana Kurandová, cílem úklidového týdne bylo zvýšit povědomí o ochranně životního prostředí i aktivní zapojení do zkultivování venkovních prostor. „Celkem se zapojilo 83 dobrovolníků. Neomezili se pouze na úklid v bezprostředním okolí závodu. Zaměřili se také na místa svých bydlišť od ubytovny na Nové Hospodě po úklid kolem rodinných i bytových domů. Vyčistili několik autobusových zastávek včetně frekventovaného nástupního místa v plzeňském Bolevci,“ dodala Kurandová.

Úklidu se od těchto dobrovolníků dočkala i místa určená k odpočinku. „V Tachově si vybrali hned dva parky, a to u sídliště Rapotín a u zimního stadionu. Skupina dobrovolníků, kteří bydlí v Mariánských Lázních, uklidila tamní park.“

Jak Hana Kurandová dále uvedla, pracovníci si v rámci akce nazvané Enviro Week často sami vybírali místa, která chtěli uklidit a zkrášlit. „Této činnosti věnovali svůj volný čas a stejnou pečlivost a energii, kterou věnují v pracovní době výrobě sedaček,“ uvedla.