Co všechno skrývá okolí Poběžovic, především pak Drahotínský les, prozradí v průběhu exkurze účastníkům v pátek 13. května botanička Ivona Matějková ze Západočeského muzea v Plzni a geolog Václav Pachl z LB Minerals s.r.o.

Přestože se jedná o pracovní den, udělat si na výpravu čas se rozhodně vyplatí. Při asi 12 km dlouhé trase se mimo jiné bude procházet i přírodní památkou Hvožďanská louka, která je vyhlášená vzácnými kvetoucími orchidejemi. Sraz je v 9 hodin na železniční zastávce v Poběžovicích, organizátoři připomínají vhodnou obuv a oblečení do terénu.

Ilustrační foto.
Plzeňskou ulici čeká letos velká oprava

Zřícenina hradu Přimda tyčící se nad stejnojmenným městem je nejstarší zříceninou strážního kamenného hradu na území celé republiky. Neméně pestrá, než jeho historie, je okolní příroda, a právě k té se váže speciální vycházka s odborníkem na slovo vzatým Evženem Kůsem, která se koná v sobotu 14. května. Sraz je v 9 hodin na náměstí v Přimdě před budovou Správy CHKO Český les. Odsud je připravena asi šestikilometrová trasa kolem kapličky na nádvoří hradu, přes suťový les západním úbočím hory zpět na náměstí. Exkurze se bude konat za každého počasí, trasa je vhodná i pro méně zdatné turisty a děti.