Našlo u ní práci padesát nových zaměstnanců a v podobném trendu pokračuje letos. V prvních dvou měsících roku se počet zaměstnanců rozšířil o patnáct a v současnosti má firma podle jednatelky Zdeňky Povondrové ještě deset neobsazených pracovních míst.

„Ani nám se ale krize nevyhnula. Na počátku loňského roku došlo k výraznému snížení zakázek a firma byla nucena provést optimalizaci výrobních procesů a přijmout opatření k výraznému zvýšení efektivity a produktivity práce. V polovině roku se situace výrazně zlepšila. Do Tachova byla přesunuta část výroby z pobočky z Chorvatska a s nárůstem zakázek na výrobu nových typů strojů vznikla nová pracovní místa,“ vysvětlila jednatelka s tím, že nové uplatnění získali lidé především se specializací zámečník a elektrikář. Aktuálně ve firmě pracuje zhruba 185 lidí a práce bylo tolik, že někteří byli v zaměstnání i o vánočních svátcích.

V Tachově se začaly vyrábět části papírenské linky na výrobu lepenky Double Facer, která pod tlakem a s pomocí páry žehlí a suší karton, který je slepený z několika vrstev. Na strojích z tachovské BHS může být vyrobeno až tři sta kilometrů lepenky za den. „Dále jsme začali vyrábět stroje, které slouží k dalšímu zpracování surové vlnité lepenky. To znamená k výrobě krabic a výplní krabic. Nakladač Roda, který také v Tachově vyrábíme, dokáže podat jednotlivé archy kartonu například k potisku, vysekávání, skládání a podobně,“ vyjádřila se Povondrová.

V souvislosti s výrobou nakladače byla v Tachově vytvořena nová pracovní pozice projektový manager. Jeho hlavním úkolem je řízení celého projektu od jednání se zákazníkem přes výrobu, montáž a servis u zákazníka. „Rozšířilo se také oddělení konstrukce a letos vzniknou dvě nová místa pro elektrokonstruk­téry,“ doplnila jednatelka. Firma rovněž pořídila nové obráběcí centrum, které uvede do provozu v dubnu. „Toto investiční rozhodnutí je pozitivním signálem ze strany majitele pro budoucnost výrobního závodu v Tachově,“ uvedla dále Povondrová s tím, že také pro obráběcí centrum vzniknou nová pracovní místa.