„Osadní výbor Borovany přišel před časem s nápadem oslav jako první a navrhli, že budou oslavy pořádat v Borovanech. Přistoupili jsme na tento návrh a v nápadech jsme je podpořili," představila místostarostka města Bor Jana Šperková.

V sobotu zde vystoupilo divadlo z Bernartic, sdružení veselých muzikantů Bourbongrass, rocková kapela Telefonrock, po setmění ohňová show a závěrem rocková kapela Vizír. „Jsme ze Svojšína, máme zde příbuzné a na jejich krásné akce jezdíme vždy. Je to totiž trochu jiné, a to hlavně atmosférou, než veleoslavy ve městech," ohodnotila návštěvnice Jana Bourová.

Program zde pokračoval i v neděli, kdy po obědě vystoupila skupina Mericia s pohádkou Čert a pekař, rytířský turnaj. Odpoledne pak zahrála jihočeská dechovka Malá muzika Nauše Pepíka. V pozdním odpoledni pak byla poutní pobožnost Panny Marie.

Obyvatelé osady se do kulturních akcí zapojují pravidelně. Mezi jejich aktivity a akce patří Prvomájový průvod, pouť a mnoho dalších.

Občerstvení pořadatelé zajistili na všech stranách. Zapojili se lidé z osad, které toto významné výročí také slaví. „Boječnické buchty nebo skviřínský šašlik připravili obyvatelé z okolních osad," poznamenala místostarostka.