Některé se odvezly a některé byly po připuštění vody opět vráceny. „Měli jsme tam i dva pěkné sumce a také jesetery. Kapra bylo kolem sto padesáti metráků, bílé ryby necelé dva metráky a asi osmdesát kilogramů štiky," uvedl hospodář organizace Jiří Vojta.

„Některé ryby jsme vrátili zpět a další budou přerozděleny do jiných revírů, a to do Mže, do Úhlavky a na přehradu Hracholusky. Některé kapry si vyzvedli výherci na poukazy z rybářského plesu. Za dva týdny, přesněji 17. října, nás čeká výlov sytenského rybníka. Doufám, že se sejde hodně pomocníků, abychom to rychle zvládli," doplnil hospodář.

Na velkou podívanou do Výrova se také přijela podívat Štěpánka Badawy s rodinou. „Na výlov jsme se moc všichni těšili. Oproti loňsku bylo pěkné počasí. Rybáři jsou skvělí a vstřícní lidé, ukazovali nám ryby, které tahali, vysvětlovali dětem, jak se která rybka jmenuje. Já dokonce poprvé viděla živého sumce a jesetera i úhoře. Naše děti, tříletá Miriam a pětiletý Omárek, byly úplně nadšené a ryby si pořád hladily," uvedla mladá maminka ze Stříbra.

Martina Sihelská