„Naše škola má k dispozici dvě tělocvičny. V obou z nich jsme museli upravit ceny, které platily už několik let. Je to kvůli nárůstu cen za energie,” uvedl Deníku ředitel školy Radek Červený. „Za jednu hodinu nyní zájemci zaplatí ve velké tělocvičně dvě stě korun, v malé pak sto padesát. K dispozici je pak cvičencům šatna a sprchy. Za ty se však platí zvlášť,” dodal.

Za stejné ceny pronajímá své prostory další tachovská škola, ZŠ Zárečná. „Za obě naše tělocvičny, které jsou rozměrově stejné, si účtujeme dvě stě korun za hodinu. K tomu je k dispozici šatna a sprchy,” sdělil ředitel školy Zdeněk Hnát. „Škola už několik let nájem nezvyšovala. A nemíníme už dále zdražovat. Myslím, že toto je krajní mez. Nechceme, aby nájem byl drahý, jsme rádi, že si k nám lidé chodí zacvičit,” pokračoval.

Cena zůstává stejná, přestože letos v létě škola provedla v tělocvičně stavební úpravy. „Museli jsme vyměnit skleněné výplně, které už byly v havarijním stavu. Také jsme nově vymalovali šatny, ve kterých jsou nové lavice a věšáky,” uvedl dále Hnát.

Na stejné ceně zůstala i Základní škola náměstí Svobody v Plané. Ti, kteří chtějí ve zdejší tělocvičně a aule provozovat sportovní aktivity, zaplatí tolik, jako v předchozích letech. „Za jednu hodinu zde zájemcům účtujeme sto korun,” informoval Deník ředitel školy Jindřich Kolesa. „Zatím jsme s cenami nehýbali. Myslím, že patříme k nejlevnějším v regionu,” podotkl.

Přesto vedení školy nevylučuje, že by se ceny mohli v budoucnu upravit. „Smlouvy uzavíráme od října do prosince a od ledna do května. Současné ceny můžeme tedy garantovat do konce letošního roku. O případném zvýšení cen jsme zatím nejednali. Podle mého názoru je na to nyní ještě brzy,” doplnil Kolesa. Také v této škole mají zájemci k dispozici šatny i sprchy.

Základní škola Gagarinova ve Stříbře řeší výši za nájem tělocvičny originálním způsobem. „Máme dvě sazby. Jedna platí v zimním období, druhá v letním. V topné sezóně účtujeme sto čtyřicet pět korun za hodinu. V létě je tato částka přiměřeně ponížena,” řekl ředitel Karel Mužík.

Ani on nedokáže odhadnout, jestli tato cena zůstane platná na delší dobu. „Máme k dispozici vlastní plynovou kotelnu. V případě, že jeho cena půjde nahoru, budeme se zřejmě muset touto otázkou zabývat. Škola přeci nemůže dotovat činnost zájmových kroužků nebo tělovýchovných jednot,” uzavřel Mužík. Tak jako na jiných dotazovaných školách. i zde mohou zájemci využít šatny i sprchy.