To, že se zájemci o přírodu v obrazech mají nač těšit, dokládá charakter vlastních fotografií. Půjde převážně o makrofotografie autorky Štěpánky Schmidové z Milířů zachycující život v Českém lese.

Příští týden se začne s instalací výstavy. „V úterý postupně připravíme výstavu, aby bylo vše připravené na vernisáž,“ uvedla Ilona Gonová z Komunitního centra. Vernisáž se uskuteční ve středu 8. září od 18 hodin a zvána je široká veřejnost. „Úvodem vystoupí děti z ´lidušky´ a zahraje Pavel Novohradský,“ doplnila Gonová. Výstavu, která potrvá do konce září, si zájemci mohou prohlédnout vždy při akcích komunitního centra a také každý všední den od 13 do 17 hodin.

Co návštěvníci centra uvidí nám přiblížila autorka snímků. „Výstava je zaměřena převážně na chráněné rostliny. Tím chci zájemcům představit například rosnatky, klikvy bahenní nebo suchopýr. Vzácné rostliny, které se vyskytují také v Českém lese. Původně jsem za rosnatkami jezdila až do Krušných hor, ale jsou i zde na Tachovsku,“ přiblížila Schmidová. „Samozřejmě, že ale neprozradím, kde všude se vyskytují,“ podotkla. Výstava také přiblíží pohledy na rašeliniště a tajemná zákoutí Českého lesa. Po ukončení výstavy bude pro zájemce připravena možnost odkupu prezentovaných fotografií.