„Každý fotíme něco jiného, takže jsme upustili od jednotného tématu a vystavujeme to, co je každému z nás nejbližší,“ vysvětlil ve své úvodní řeči předseda fotoklubu Vladimír Solový. Přítomné pobavila a především zaujala debata předsedy s nejstarším žijícím a stále velmi aktivním členem party fotografů Václavem Benešem, který patřil mezi zakládající členy, na téma, jak dlouho již tento spolek existuje. Společně dospěli k číslu kolem 60 let od doby, kdy se začali fotografové ve Stříbře scházet. Při té příležitosti zavzpomínali také na své dobré přátele, kteří již odešli na věčnost.

Těžbě živce v Benešovicích nechtějí.
Mezi Benešovicemi a Milíkovem má vzniknout kamenolom, lidé tomu chtějí zabránit

V průběhu pozdního odpoledne dostal slovo také místostarosta Stříbra Karel Lukeš, který byl během chvíle doslova zahrnut dotazy, zdali existuje možnost, aby Stříbro mělo nějakou svoji galerii, kde by se mohly pořádat výstavy tohoto typu. „Rádi bychom dotáhli dávný plán vybudovat galerii ze staré hasičské zbrojnice. Tam by pak mohl vystavovat nejen fotoklub, ale také další umělci, a hlavně by bylo moc pěkné, kdyby tam byla také díla dětí ze zdejší zušky a z místních škol. Je asi zbytečné připomínat, že se vše odvíjí od financí,“ odpovídal na otázky.

Po dobu celé vernisáže bylo spuštěno na monitoru video, které připravil Vladimír Solový, a objevovali se v něm samotní fotografové z nejrůznějších výprav na lovy beze zbraní za poslední tři roky. Vzhledem k tomu, že dobrý snímek vyžaduje někdy i řadu nejrůznějších pozic fotografa, přítomní se u videa dobře pobavili a zasmáli.

Lukáš E. u Okresního soudu Plzeň-sever.
Jednu školačku přiměl k orálnímu sexu, další nabízel, že ji připraví o panenství

V prostorách knihovny mohou zájemci vidět snímky zvířat, ptáků, krajiny domácí i exotické, ale také akty či fotografie nejrůznějších předmětů, které fotografy na jejich toulkách zaujaly. U snímků aktů se překvapivě zastavovaly více ženy než muži.

Pracovnice knihovny, které výstavu iniciovaly, potěšily ženskou část fotoklubu malou pozorností v podobě petrklíče usazeného v krásném košíčku. Při připraveném pohoštění se všichni zúčastnění dobře bavili až do večerních hodin.

Výstava potrvá do 29. dubna.