Jiří Sauko z Branky tak představuje část své soukromé sbírky, a to dobové oděvy, pokrývky hlavy, boty, ale také různé doplňky, jako kabelky, šperky, kosmetické sady, vůně či rukavičky. „Jde o část mé velké sbírky, kterou mám v muzeu v Chodové Plané. Do Černošína jsem vybral žádané kousky, jako například viktoriánské šaty z roku 1870, nebo šaty z tak zvané edvardovské doby, tedy kolem roku 1906. Jde o velmi pěkné kousky a při vernisáži se lidé na ně hodně ptali,“ usmíval se Sauko.

Nový šéf územního odboru Jan Michalec.
Tachovská policie má nové vedení

Na výstavu se přijela podívat i Jarmila Straková z Andělic u Klatov. „Jak jsem se dozvěděla, že tu ta výstava bude, hned jsem věděla, že se sem vydám. A smekám. Vše je tu krásné, expozice historických šatů je vkusně připravená a já to umím ocenit, protože jsem sama sběratelkou, a to starých panenek. S tím vlastně oděvy také souvisí. Jinak jsem velkou milovnicí viktoriánské doby,“ přiznala Straková, která ujetých kilometrů nelitovala.

Ze Stříbra přijelo 13 členek Svazu tělesně postižených v čele s Jiřinou Hrubou. „To jsme si nemohly nechat ujít, zvláště, když se nám navíc naskytla i možnost prohlídky kostela. Jinak výstavu doporučuji, je tam tolik kouzelných věcí, historie tam tak dýchá a úplně vás do té doby přenese. A pan Sauko na nás velice zapůsobil, věděl tolik věcí, o všem vyprávěl,“ chválila Hrubá.

Výstava v Černošíně potrvá do konce ledna a je otevřená denně, kromě nedělí, od 10 do 16 hodin.