Kompletní bezbariérový přístup budou mít v dohledné době tělesně postižení návštěvníci Městského muzea ve Stříbře. Budově chybí už jediné, výtah ve vnitřních prostorách. Ten by měl být vybudován do začátku dubna příštího roku a vyžádá si investici ve výši zhruba tři čtvrtě milionu korun. „Polovinou částky přispěje město Stříbro, druhou zase zase investuje stříbrská společnost Alcoa Fujikura,“ informoval nás Pavel Plánka, ředitel Městského muzea ve Stříbře.

A právě zástupci společnosti Alcoa předali v pátek řediteli muzea symbolický šek na částku dvacet tisíc dolarů. „Podmínka byla jediná, že druhou polovinu investice zadotuje město,“ sdělila nám Soňa Blasbalgová z Alcoy. Firma na výstavbu výtahu přispěla ze svého Programu velkých grantů. „Ten je zahrnut například do projektů udržitelnosti životního prostředí či vzdělávání,“ dodala. Město investiční podíl uvolnilo ze svého rozpočtu. „Prakticky v tom nebyl žádný problém. Ředitel muzea přišel se svým návrhem do rozpočtu a ten byl schválen,“ podotkl Miroslav Nenutil, starosta Stříbra.

„Společnosti Alcoa patří naše upřímné poděkování. Věřím, že i v budoucnu najdeme další možnosti, jak pro záměry a zvelebení muzea najít nějaké další peníze,“ vyjádřil se Pavel Plánka. „Poděkování Alcoe patří i z naší strany. Také my doufáme v další tak vynikající spolupráci,“ připojil se starosta Nenutil. Výtah poslouží nejen tělesně postiženým, ale také starším občanům. „V podkroví budovy se nachází depozitář. Do této doby nám vlastně k ničemu nebyl, protože se do něj věci těžko stěhovaly. teď to bude díky výtahu jiné,“ těší Pavla Plánku.

Stříbrská společnost bude sledovat, jak bude finanční dar využíván. „Celý projekt vedeme v patrnosti od jeho začátku, až po ukončení výstavby,“ připomněla na závěr Soňa Blasbalgová.