Jana Popelková je z Plané a výtvarnému umění se věnuje od svých sedmi let. Za tu dobu se stala držitelkou řady ocenění z několika soutěží dětí, mládeže i dospělých. „Tady v Tachově je to moje první samostatná výstava. Mám proto trému, ale doufám, že se lidem moje obrazy budou líbit,“ řekla Deníku před vernisáží umělkyně.

Ta maluje nejraději temperami, ale věnuje se i jiným technikám. Motivy pro svá díla čerpá nejčastěji z přírody, nejvíce se na jejích obrazech objevují zvířata. „Maluji je nejraději, je to tak trochu i inspirace z domova, protože sama mám doma nějaká zvířata,“ vysvětlila Popelková.

Ta se věnuje malování neprofesionálně a podle jejího vyjádření tomu tak zůstane.

Učitelkou Jany Popelkové byla profesionální výtvarnice Irina Slámová. „Mám z Janiny výstavy velkou radost. Vidím tady dobře zvládnutou malbu i kresbu, několik velmi zdařilých linorytů. Jsem ráda, že se to Janě povedlo a vystavuje,“ vyjádřila se.

Jak uvedla ředitelka tachovského muzea Jana Hutníková, lednová výstava není poslední příležitostí, kdy může své dílo představit začínající umělec. „Mladým začínajícím umělcům dáme v muzeu určitě ještě prostor,“ uvedla.