Sváteční atmosféru doplnilo vystoupení dětí, které zazpívaly koledy, všemu vévodil velký betlém. "Jde o každoroční akci, kdy dětem ukazujeme, jak se dříve tvořilo, jak se nabízelo zboží a učíme je vánočním tradicím. Navíc se setkáme s rodinami dětí a popřejeme si do dalšího roku. Betlém nám připravily učitelky Hanka s Raduškou, moc jim děkuji," uvedla ředitelka stříbrské mateřinky Věra Cikánová.

Děti byly z ozdobeného stromečku, betlému i setkání nadšené. "Já jsem tu s maminkou a zpívala jsem s dětmi koledy. Ve školce jsme vyrobili hodně dárečků, já dělala stromeček z papíru a větviček," pochlubila se pětiletá Julie Palečková z Jezerců.

Rodiče akci hodnotili kladně. "Je to zajímavá a poutavá akce, pozvánku jsme dostali na předešlé vánoční besídce. Pro děti je to poučné, vyráběly mnoho různých produktů, mě upoutaly ty krásné svícny. Musím pochválit všechny učitelky, že dokážou pro děti takovou věc připravit,s tím, že děti si to skutečně užijí a předvedou se i rodičům," řekla Markéta Fišperová ze Stříbra.

Martina Sihelská