Ty tam visí stále, jenže cestujícím říkají, kdy jezdily autobusy v roce 2002. Město, které vývěsní vitríny instalovalo, chce stav napravit.

Deník na staré neaktuální jízdní řády upozornili cestující. „Už léta dojíždím do Tachova za prací. Všichni dojíždějící uvítali, když někdy kolem roku 2000 došlo v Tachově na rekonstrukci autobusové zastávky v ulici B. Němcové. Tehdy zde byl instalován prosklený přístřešek a nové osvětlení," uvedla čtenářka z Halže, jejíž jméno redakce zná, ale čtenářka si nepřála být jmenována.

„Součástí přístřešku pro cestující je i velká uzamykatelná vitrína, kde bývaly filmové plakáty a také jízdní řády ČSAD. Ale asi od ní někdo ztratil klíče. Jinak si totiž neumím vysvětlit, že jízdní řády a upozornění přepravce z let 2002 a 2003 zde najdeme i dnes. Je to vskutku rarita," posteskla si čtenářka.
Autobusový dopravce, tedy ČSAD Plzeň, už v současné době vitrínu k vylepování aktuálních jízdních řádu nepoužívá. Informace pro cestující visí o několik metrů dále. „Aktuální, platné jízdní řády vylepujeme na označník autobusové zastávky, který stojí o kousek vedle," potvrdil Deníku vedoucí tachovského střediska ČSAD Plzeň Zdeněk Karel.

Vitrínu kdysi město dopravci skutečně propůjčilo, jak informovali na odboru investic Městského úřadu v Tachově. „Asi před třemi, nebo čtyřmi lety se měnily označníky autobusových zastávek a od té doby lepí ČSAD platné jízdní řády přímo na plochu k tomu určenou na označnících. Že jsou ve vitríně ještě staré jízdní řády, to jsme nevěděli, za tuto informaci děkujeme," uvedl Miroslav Voják ze zmíněného odboru. „Budu o tom informovat kolegyni a tento stav co nejdříve odstraníme a uvedeme do pořádku," dodal.