Byla to vlastně rychloakce. Šárka Špotová teprve ve středu sehnala starostu, který by snoubence oddal. Až potom o veselce informovala své příbuzné, přátele a také samotného ženicha. „V tu chvíli už nemohl couvnout,“ vtipkovala. Pravdou ale je, že Roman Mayer něco tušil. „Před rokem tady prohlásil, že pokud mu seženeme Fiat 126p kabriolet, Šárku si vezme. A my jsme mu to splnili,“ smál se předseda domažlického klubu Jaroslav Procházka, který sraz organizoval.

Auto zapůjčil Jan Brůha, který dorazil až z Pardubického kraje. Na kapotě kabrioletu nebyla žádná květina, ale plyšová hračka Minnie, protože právě tuto disneyovskou postavu nevěsta zbožňuje. „Chtěla jsem mít i šaty s Minnie, ale umazala jsem si je při vaření,“ prozradila těsně před obřadem. V záloze však měla náhradní klasicky bílou variantu oblečení.

S přípravou na svatbu jí pomáhali kamarádi, kteří do kempu Sycherák u Stráže přijeli s několikadenním předstihem. „Dokonce i rozlučku se svobodou jsme stihli,“ zmínila Kamila Brůhová, když s partnerem chystala poslední detaily na kabrioletu. „Přejeme jim hodně štěstí a lásky. Ať jim to hlavně vydrží,“ shodli se.

Po obřadu, jemuž přihlížely desítky lidí, už nasedli novomanželé do svého Malucha, jak se Fiat 126p také nazývá, a s dalšími nadšenci se vydali na spanilou jízdu do Bělé nad Radbuzou. „Auto bylo ještě ve středu rozebrané a museli jsme ho opravit. Pomohli mi kluci tady v kempu,“ přiznal Roman Mayer, který má stejně jako jeho žena rád adrenalin a nezkazí žádnou zábavu.

Po návratu k rybníku Chobot u Sycheráku následovala orientační jízda s různými úkoly. A pak už byla přichystaná hostina.