O tom, že provozování veřejných WC není mezi lidmi oblíbenou živností, se v této době může přesvědčit tachovská radnice. Nedávno totiž vypsala výběrové řízení na nové nájemce dvou tachovských veřejných záchodků, zatím však bez valného úspěchu. „Náklady na jejich chod se nám zdají veliké,“ říká místostarosta města Jiří Struček.

„Rozhodli jsme se proto, že bude lepší, když je budou provozovat soukromníci. „Fungování záchodků v Kostelní ulici stojí ročně okolo čtyř set tisíc korun,“ říká František Königsmark, ředitel Správy a údržby města Tachova. Právě na tuto částku narážel místostarosta Struček. „Že to jde i levněji, jsme se přesvědčili na autobusovém nádraží, kde WC provozoval majitel obchodu s hudebninami a k 31. prosinci tady končí nájemní smlouva,“ pokračoval Struček.

Zájem o pronájem ale město zatím nezaznamenalo. Proto přistoupilo k tomu, že termín podání přihlášek je časově neomezený. „Do té doby, než se najdou noví nájemci, bude záchodky provozovat SMÚT, řekl Deníku Struček.

„A to za stejných podmínek, jaké měli ti dosavadní. To znamená, že město jim přispěje na provoz formou dotací, která činila u záchodků v Kostelní ulici dvě stě tisíc korun ročně, a u záchodků na autobusovém nádraží sto tisíc ročně,“ dodal místostarosta. Lidé se tedy nemusí bát, že by byly ponecháni v případě své nutné potřeby napospas. Ti co je už navštívili, hodnotí jejich úroveň kladně. „Musím říct, že záchodky tady máte čisté a voňavé, jsou lepší než u nás v Domažlicích,“ pochválila jejich úroveň Jana Fišerová z Domažlic.