„Jednou z nich je vyasfaltování parkoviště a vjezdu do sportovního areálu v Maršových Chodech. Náklady se budou pohybovat okolo sto čtyřiceti pěti tisíc korun,“ uvedl Deníku starosta obce Pavel Ryba.

Obec má připraveny i další akce. „Doufáme, že nám vyjde žádost o dotaci, kterou jsme podali za účelem opravu bývalé částkovské mateřské školy. Po dokončení oprav by se do objektu bývalé školky měl přesunout obecní úřad a knihovna s veřejným internetem. Chtěli bychom zde také zřídit posilovnu z bývalé školní kuchyně. Máme v plánu zde vybudovat i zázemí pro spolky, zejména pro hasiče. Ti by zde měli nalézt dílnu, sklad a samozřejmě i sociální zařízení. Chybět nebude ani společenská místnost. Ta bude pro spolky společná,,“ pokračoval Ryba.

V případě získání dotace se obec chce pustit do rekonstrukce co nejdříve a zapojit do ní i tamní firmy. „To je jedna z podmínek dotace. Místní firmy by mohly spolupracovat například na demontáži střechy,“ dodal starosta. Podle jeho slov si však obec na definitivní rozhodnutí ohledně přidělení dotace bude muset počkat až do března. „Dotace by měla být ve výši kolem šesti milionů korun. Celkové náklady na rekonstrukci jsou zhruba osm a půl milionu korun. Rozdíl by obec možná kryla úvěrem,“ uvedl dále Ryba.

Podle jeho vyjádření by splácení úvěru obecní kasu nijak nezatížil. „Nedávno jsme splatili jiný úvěr, kde by se splátky pohybovaly v obdobné výši. Takže na tom budeme přibližně stejně,“ shrnul na závěr starosta Částkova Pavel Ryba