Kurz vedla Jana Minaříková. „Podobné kurzy pořádáme jednou měsíčně. Od září jsme si vyzkoušeli výrobu keramiky, ubrouskovou techniku na květníky a dlaždičky, pokaždé něco jiného. Naší výhodou jsou tyhle prostory, ateliér nám půjčuje dům dětí, máme zde vše potřebné, včetně pece,“ uvedla vedoucí kurzu Minaříková.

Do kurzu se může přihlásit každý, není věkově omezen. Mezi dospělými byl i devítiletý Milan Vrána. „Nakreslil jsem si dinosaura, dělal jsem ho skoro hodinu, dával jsem si záležet. Vezmu si ho domů a pověsím na okno,“ pochlubil se výtvorem školák.

Nad některými dílky se sklánělo i více malířů. „Máme tu velký kus látky napnuté na rámu. Rozpustily jsme barvu ve vodě, tu cákáme na hedvábí, vsákne se, ale také vykrystalizuje a pak vytvoří zajímavé obrazce. Takový kus se pak dá použít jako šátek nebo kravata,“ vysvětlily postup své malířské techniky Zdenka Plecháčová a Monika s Michaelou Minaříkových.

Ke konci práce přišel na řadu fén. „Víte, správně se to nesmí fénovat, aby se prudkým vzduchem nenarušily konktury, ale potom by to dlouho schlo a já si chci svůj obrázek s kočičkami odnést ještě dnes domů,“ fénovala opatrně svůj výtvor Květa Patočková. „Ještě si rozmyslím, zda obrázek někomu věnuji jako dárek či si jej pověsím v práci na okno,“ dodala výtvarnice.

Zájemci se mohou opět setkat za měsíc. „To už na nás čeká velikonoční výzdoba, budeme plést pomlázky, barvit vajíčka a zdobit perníčky,“ nastínila Jana Minaříková.