Jenže po několika měsících zbyly Valérii dluhy, které si kvůli Viktorovi nadělala, čelí atakům věřitelů a po Viktorovi jakoby se slehla zem.

„S Viktorem jsme spolu chodili, pak jsme se rozešli a on se tady ukázal po třiceti letech. Přišel s tím, že je tu s kamarády a že jdou kupovat nějakou nemovitost. Slyšel, že jsem rozvedená, tak přišel na návštěvu. Povídali jsme si, slovo dalo slovo a začali jsme spolu chodit," popsala Valérie první setkání po letech. Viktor za ní začal každý víkend z jižních Čech jezdit, zůstal vždy na několik dní. „Jednou řekl, že objevil rekreační středisko na prodej, ale že mu chybí dvě stě tisíc. To je hodně, půjčit jsem mu nemohla. Pak přišel, že kupuje zvířata – pštrosy a lamy – do své zoologické zahrady a že potřebuje půjčit dvacet tisíc," uvedla.

Úvěr

Viktor slíbil, že peníze vrátí, byli spolu u obchodní transakce, viděla, jak podepisuje papíry. Za týden Viktor skutečně uvedenou částku vrátil. „Ale pořád mluvil o tom rekreačním středisku. Přesvědčil mne, že je to dobrá myšlenka, tak jsem si loni v prosinci v bance vzala úvěr. Slíbil, že mi to bude splácet. Říkal to i před tou paní, u které jsme sepisovali úvěr."

Nedlouho poté Viktor získal další peníze. Prý sežene náhradní díly na rozbité auto, ale potřebuje na to čtyři tisíce. Dostal je od syna paní Valérie. „Přivezl ale jen jeden kus náhradního dílu, nic víc. Naposledy jsem ho viděla v květnu a od té doby ne. Peníze žádné nevrátil a dovolat už se mu také nejde." Paní Valérie ani neví, kde Viktor v současné době bydlí. Jí tvrdil, že je v Českých Budějovicích, ale vždy, když k němu měli jet, něco do toho náhle přišlo.

Paní Valérie se styděla o tom někomu říct. Komunikovala s Viktorem nějaký čas formou textových zpráv a žádala, aby jí peníze vrátil. Ten jí ale odpovídal, že jej uráží a osočuje. „Apelovala jsem, že když si něco půjčil, měl by to splatit. Navrhl, ať si založím účet, že na něj bude posílat peníze. Tak jsem si účet založila a ještě jsem si to zařídila tak, aby mi přišla na telefon zpráva, když se tam nějaké peníze objeví," vysvětlila Valérie.

Peníze nechodí

Ale Viktor podle její výpovědi sebral veškerou dokumentaci k účtu i kartu. Peníze nechodily, v bance zjistila, že účet je v minusu. „A najednou se ozvala nějaká paní, že chce po mě peníze. Že jí je měl poslat Viktor na ten účet a že jí je mám vydat." Paní Valérie posléze zjistila, že Viktor nechal zrušit zasílání sms zpráv na její telefon a nechával si na účet posílat od lidí peníze, které zřejmě vždy vybral. „A teď po mě lidi chtějí peníze, když jim je nedám, tak na mě podají trestní oznámení. Tak jsem také podala trestní oznámení na něj," dodala.

V současné době dluží Viktor Valérii i jejímu synovi téměř 290 tisíc. A věřitelé od Valérie požadují přibližně 30 tisíc korun. „Jestli je nás víc takových, kteří mu podobným způsobem uvěřili, tak to potěš pánbůh," povzdechla si Valérie.

Nedostupný Viktor

Viktor s Valérií nekomunikuje, teď je na policii, jak si se záležitostí poradí. Trestní oznámení podala paní Valérie v říjnu. „Oznámení přijali policisté z obvodního oddělení v Tachově. Postoupili je dále kriminální službě, která se případem nadále bude zabývat," sdělila Deníku mluvčí policie Dagmar Brožová s tím, že více informací policie zatím k případu zveřejnit nemůže.

Deník se pokoušel Viktora, jehož skutečné jméno je redakci známo, také kontaktovat. Na volání na telefonní číslo, které má redakce k dispozici, nereaguje.