Protože na kupón mohli čtenáři napsat pořadí tří svých oblíbených interpretů, toto pořadí se bodovalo – pět bodů za první, tři za druhé a jeden za třetí uvedené místo.

Zpočátku bylo pořadí vyrovnané, ale jak se hromadily kupóny, anketa byla vedena ve znamení souboje tří interpretů o první místa. V závěru bojovaly o konečné prvenství dvě kapely, když nakonec velmi těsně vyhrála plánská skupina Čágo Band se ziskem 513 bodů. „Anketu jsme nebrali tak, abychom vyhráli, ale abychom se v regionu připomněli,“ řekl k vítězství zpěvák a bubeník Čágo Bandu Julek 4. Velký. „Jak je vidět na výsledku, to se podařilo a máme z toho pochopitelně velkou radost a všem, kdo pro nás hlasovali, děkujeme,“ doplnil s tím, že kapela před několika dny hrála na koupališti v Plané a výtěžek ze vstupného věnuje obětem nedávných povodní.

Na druhém místě skončila s 491 bodem studánecká Rozvrzaná židle. „Lepší by bylo být první,“ smál se poté, co se dozvěděl výsledky, kapelník Jaromír Horanský. „Ale vážně, takový úspěch jsme nečekali a všem, kteří nás podpořili, děkujeme. Určitě nás to těší a příště snad vyhrajem,“ uvedl.

Třetí místo získala a nejlepší mezi jednotlivci byla bývalá zpěvačka Erionu a současná zpěvačka Buster Nixon Marcela Hepfelová. Ta má 346 hlasů. „Jsem moc ráda, že na mě lidi tady na Tachovsku nezapomínají, i když zpívám převážně v Plzni. Snad se ale někdy brzy naskytne příležitost představit se také doma. Za hlasy každopádně děkuji,“ řekla Deníku Hepfelová.

Kromě hlasování kupónovými lístky, které byly soutěžní, se souběžně hlasovalo také na internetových stránkách Tachovského deníku. Hlasování na internetu však nebylo soutěžní, pouze orientační. I to ale má svého vítěze, kterou se stala kapela Dexons Music, která jinak skončila devátá. „Vítězství na internetu nás samozřejmě potěšilo a za hlasy čtenářům děkujeme,“ uvedla za kapelu zpěvačka Vlasta Dráždilová.

Vítězná kapela Čágo Band obdrží za své prvenství soudek piva, odměny dostanou také interpreti na druhém a třetím místě. Rozhovory s vítěznými kapelami připravujeme.

Výsledky ankety Muzikant roku

Čtenáři Tachovského deníku odevzdali 391 platných vyplněných kupónů (1 byl neplatný), na kterých hlasovali pro nejoblíbenějšího interpreta. Mohli uvést pořadí tří interpretů, přičemž se za umístění přidělovaly body (5–3–1), které se následně sečítaly.