Jak informovala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková, policisté případ nebezpečného vyhrožování nyní odložili. Zabývali se jím od května. "Obsluha čerpací stanice oznámila, že nalezla neznámé elektrické zařízení, ze kterého vedly dráty do igelitového balíčku," popsala mluvčí.

Policejní hlídka po prohlídce místa i podezřelého předmětu přivolala policejního pyrotechnika. "Ten za použití pyrotechnického robota balíček rozbalil. V něm se nacházela powerbanka, která při otevírání vzplála, a záznamové zařízení, na které byla skrze kabel nainstalována malá kamera, která byla ukryta poblíž," uvedla dále mluvčí.

Jak se při šetření celého případu ukázalo, zařízení nainstaloval pracovník společnosti zajišťující dodávání paliv do čerpací stanice poté, co se na firmu obrátil její zákazník a požádal o spolupráci. Měl totiž podezření na možné krádeže paliva ze strany řidičů nákladních vozidel, že při tankování do kamionu čerpají pohonné hmoty i do připravených kanystrů. "Provozovatelku ani další zaměstnance čerpací stanice z taktických důvodů o tomto kroku nikdo neinformoval. Vzhledem k tomu, že se celá situace takto vysvětlila a nebylo dáno podezření ze spáchání jakéhokoli protiprávního jednání, borští policisté věc odložili," dodala mluvčí.