VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Za borůvky na ulici hrozí pokuta

Tachov - Sběrači borůvek to zřejmě myslí dobře, chtějí si vydělat a lidem usnadnit práci ve sběru.

1.8.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK / Tomáš Pustka

Sběrači prodávají na ulicích a před domy v Tachově borůvky. Vypadá to nevinně a s dobrým míněním, jedná se však o nepovolený prodej. Přestože jsou borůvky od sběračů velmi kvalitní, čisté, neotlačené, porušují tito sběrači vyhlášku, protože je takovýto prodej podomní prodej ve městě Tachov zakázán.

„Podomním prodejem se rozumí taková nabídka prodeje zboží a poskytování služeb, kdy je bez předchozí objednávky dům od domu nabízeno a prodáváno zboží a poskytovány služby. Všechno toto je na území města Tachov zakázáno. Kdo tento zákaz poruší, tomu hrozí pokuta," vysvětlil Aleš Dokoupil z odboru vnitřních věcí.

Někdo je za nasbírané borůvky rád a někomu to leze na nervy.

„Celé rodiny sběračů obchází všechny byty v bytovce, div se nevrhnou přímo do bytu. Nevím, za kolik borůvky prodávají, ale měli jich opravdu strašně moc. Když jim člověk řekne, aby odešli z domu, tak to s nimi ani nehne a jdou zvonit dál," řekla obyvatelka Jana Košťálová a pokračovala: „Někdo v bloku je kupoval, protože odcházeli po ulici s prázdnými kýbly. Obtěžuje nás to po předchozích incidentech, a proto jsme alespoň pro jejich informaci vyvěsili jak na dveře, tak na nástěnku informaci o tom, že pochůzkový a podomní prodej je v našem městě zakázaný. Buď už borůvky nerostou, nebo si to vzali k srdci a už sem nechodí."

V Tachově je zakázaný i zmíněný pochůzkový prodej.

Zakázaný pochůzkový prodej je taková nabídka, prodej zboží a poskytování služeb, které je uskutečňováno s použitím přenosného nebo neseného zařízení tedy různých konstrukcí, závěsných pultů, zavazadel nebo obyčejných igelitových tašek. Takovýto prodej může být taktéž uskutečňován přímo z ruky, bez ohledu na to, zda se prodejce pohybuje nebo zdržuje na jednom místě.

S takovým druhem prodeje se také v Tachově můžete setkat. „Nově chodí taktéž někteří lidé po parkovištích s igelitkami, které mají plné zlatých hodinek a voňavek. Tvrdí, že je všechno originální. Člověk jim však může několikrát říkat, že nic nechce, ale dá vám pokoj, až když člověk nasedne do auta. Když jsme odmítli, prodejci nás odměnili sprostými nadávkami. Dokonce nám šel jeden pán nabízet zboží přímo do baru na terasu," podělila se Jana Košťálová.

Pokud se setkáte s těmito prodejci, kontaktujte městskou policii, která má právo tuto situaci řešit. „Kontrolu nad dodržováním tohoto nařízení provádí Městský úřad Tachov prostřednictvím pověřených zaměstnanců obce zařazených do obecního úřadu a městská policie. Tím není dotčeno provádění kontroly orgány státního dozoru podle zvláštních předpisů," informoval Aleš Dokoupil. Porušení se postihuje dle zákonu o přestupcích.

Autor: Gabriela Jägerová

1.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení