Vážná dopravní nehoda se stala kolem třinácté hodiny na silnici mezi obcemi Kladruby a Brodem u Stříbra. V průjezdu pod dálničním mostem havarovalo jedno osobní vozidlo. V něm zůstaly zaklíněny tři zraněné osoby.

Na místo okamžitě vyrazily všechny složky integrovaného záchranného systému včetně vrtulníku. „Z vozu jsme museli jednu zraněnou osobu vystříhat. Pak jsme ji předali zdravotníkům,“ sdělil Deníku krajský operační důstojník hasičů. Na voze hasiči dále provedli protipožární opatření.

Krajská policejní mluvčí Martina Korandová k nehodě uvedla: „ Havarovalo vozidlo Ford Mondeo, jedoucí ve směru od Kladrub na Brod u Stříbra. Řidič zatím z neznámých příčin vyjel mimo vozovku. kde převrátil vozidlo na střechu,“ popsala událost a dodala, že ve voze cestovaly tři osoby – dva muži a jedna žena. Dechová zkouška na alkohol nemohla být u řidiče provedena s ohledem k jeho zranění.

Informaci získal Deník i od mluvčí Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Lenky Ptáčkové. „Asi třicetiletý muž byl letecky transportován na Emergency lochotínské nemocnice se závažným poraněním dolních končetin a podezřením na vnitřní zranění. Další spolucestující z auta, muž a žena, byli převezeni k ošetření do nemocnice na Lochotíně na úrazovou ambulanci.“

Další nehoda se odehrála jen o dvě hodiny později na silnici z Tachova do Halže, poblíž obce Ctiboř. „Osobní vozidlo vyjelo z dosud nezjištěných příčin mimo vozovku. Zraněna byl žena, narozená v roce 1986,“ uvedla policejní mluvčí Martina Korandová s tím, že policie příčiny nehody šetří.

Nikdo z oslovených si netroufl říci, zda a jak se na nehodách podepsalo páteční nepříznivé počasí. Předmětem šetření policistů je tedy i to, zda řidiči situaci nepodcenili.

Josef Holek, Marie Podzimková