VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Za evropské peníze do světa

Přimda, Stráž – Itálie, Polsko, Turecko, Slovensko. To jsou země, ve kterých se ví o základních školách z Přimdy a Stráže. Obě školy se totiž zapojily do mezinárodních projektů, které přinášejí dětem více poznatků o historii a kultuře daných regionů a především zdokonalení jazykových znalostí.

12.10.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Projekt, do něhož se zapojila přimdská škola, má hodnotu přesahující čtyři miliony korun a vedení školy považuje zařazení do projektu za velký úspěch.

„Během 26 měsíců trvání projektu budou moci naši žáci spolupracovat s kamarády z Polska, Slovenska, Itálie a Turecka na jednotlivých projektových výstupech," upřesnila Deníku Jana Anděl Valečková ze Základní školy Přimda. „Děti čeká řada exkurzí zaměřených na kulturu a historii především našeho regionu. Díky mezinárodní účasti si žáci budou moci rovněž zdokonalovat své jazykové dovednosti v angličtině a němčině, které jsou hlavními komunikačními jazyky projektu," dodala.

V rámci projektu se plánuje i řada dalších akcí, vrcholem pak budou mezinárodní setkání, při nichž by se žáci z Přimdy měli podívat do škol v uvedených zemích. „Ti nejlepší žáci z projektu se budou moci zúčastnit mezinárodních setkání žáků, která se uskuteční v jednotlivých partnerských školách," uvedla Valečková.

Do světa se podívali nejen žáci, ale také učitelé z přimdské školy, a to díky jinému mezinárodnímu projektu. Škola totiž možnost podat projektovou žádost do výzvy zaměřené na rozvoj čtenářských dovedností a rozvoj komunikačních schopností v cizích jazycích. Získala více než půl milionu korun, za které byly nakoupeny knihy do žákovské knihovny. „A deset žáků navštívilo v září jazykově poznávací kurs ve Velké Británii a tři vyučující se zúčastnili jazykového kursu na Maltě," doplnila.
Obě uvedené školy se pak s velkým úspěchem zúčastnily aktivit v rámci aktivity eTwinning, která je zaměřena na online spolupráci mezi školami, vzdělávání a vzájemnou komunikaci evropských učitelů a žáků.

Projekty ze Stráže a z Přimdy uspěly a patří jim ocenění

Do aktivity zvané eTwinnig se úspěšně zapojily základní školy ze Stráže a z Přimdy. Na právě skončené výroční konferenci této aktivity se oběma školám dostalo ocenění.

Ze 140 přihlášených projektů získalo ocenění 79 projektů. Oceněny byly také čtyři projekty ze škol tachovského okresu. Byl to Dotyk stratených časov Základní školy Stráž a tři projekty Základní školy Přimda: Kunst ohne Grenzen – Art without borders, Filmstudio a What's up!

„Z rukou náměstkyně ministryně školství Dany Prudíkové, ředitelky Domu zahraniční spolupráce Ivy Tatarkové a jednoho z hodnotitelů projektů Ondřeje Neumajera převzaly za Dotyk stratenych časov Jaroslava Pachlová a Hana Pilařová první národní cenu v kategorii Mateřské školy a první stupeň základních škol," informovala Deník Hana Pilařová ze Základní školy Stráž.

Další ocenění převzala ředitelka Základní školy Přimda Marcela Husáková, a to v zastoupení Jany Anděl Valečkové, která vedla školní projekt Filmstudio. To získalo třetí národní cenu v kategorii druhý stupeň základních škol. Do projektu se zapojili žáci nynější deváté třídy Aleš Bašta, Adéla Doležalová, Ladislav Gondorčin, Matthias Herrmann, Roman Hobl, Jonáš Junek, Josef Knápek, Matej Srnák, Natálie Strapková, David Svoboda, Tran Thi Duyen, Vlastimil Urban a Denis Wohlmuth.
Díky úspěchu projektu Filmstudio se jeho vedoucí zúčastní Evropské konference eTwinning, která se koná 22. až 24. října v Bruselu.

„Na obou školách se už zase intenzivně pracuje na dalších projektech. Věříme, že i nadále budou děti pracovat s nadšením a získají nejen nové přátele, ale také spoustu nových dovedností," dodala k úspěchu obou škol Pilařová.

Strážská škola spolupracovala se školou ze slovenské Ilavy (proto slovenský název projektu) a děti se v projektu společně zabývaly rozdíly mezi životem obyčejných lidí dříve a nyní. To vše pečlivě dokumentovaly formou televizního vysílání.

Projekt Filmstudio přimdské školy spolupracoval s několika školami (české a polské). Děti se v projektu věnovaly volnočasovým aktivitám a vytvořily z nich výstupy v elektronické podobě.

Autor: Jiří Kohout

12.10.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení