Cyklistický podnik letos slaví už 25. výročí a organizátoři připravili celkem devět tras. Nejkratší měří 20 kilometrů, je téměř bez převýšení a vhodná pro rodiny s dětmi. Další trasy jsou 45km, 55km pro horská kola, 65km pro gravel kola využívající přednosti kol silničních spolu s terénními, a následují tratě 80km, 125km, 155km, 175km, a maraton 205km. Dvě nejdelší trasy zavedou účastníky i do Tachova. V Pirku se startuje už od 7 hodin.

„Již pošesté v řadě byl náš maraton zařazen do exkluzivní série Radmarathon-Cup Deutschland Německým svazem cyklistů (BDR). BDR tak certifikuje 20 celostátně vybraných cyklistických maratonů jako „zvlášť doporučené“. Toto obnovené ocenění nás velmi potěšilo. Pirker Grenzerlebnis maraton se vyvinul v jeden z nejpopulárnějších cyklistických maratonů v Bavorsku,“ uvádí organizátoři.

Organizátoři upozorňují, že online registrace je už uzavřena! Registrace na místě je možná pouze na trasy 20km a 45km. „Těšíme se na zhruba 1000 účastníků, včetně více než 200 cyklistů, kteří jsou přihlášeni na maraton.“

Duhový den patří na Sycheráku mezi oblíbené akce.
Sycherák bude v sobotu ve znamení duhy, zakončí ho Maťáci