„Takhle nahonem si to sice vybavit nedokážu, ale mohu směle tvrdit, že jsme za pomůcky, včetně věcí na tělocvik a dalších potřeb, utratili několik tisíc korun,“ uvedla maminka žákyně druhé třídy Vlaďka Prachtová z Přimdy.

Stejně hluboko do kapsy musela sáhnout i Martina Doleželová z Tachova. „A to jsem ještě oproti minulému roku ušetřila. Dceři totiž zůstala řada věcí z druhé třídy,“ uvedla maminka třeťačky..

Někteří rodiče si uvědomují, že tolik peněz za nákup školních pomůcek utratit nemuseli. „Děti jsou dneska rozmazlené. Totéž platí o mém synovi. Jemu nestačí obyčejný penál, musí mít hned několikapatrový. Ale odepřete mu ho a nevydržíte s ním,“ pokrčil rameny Vladimír Lukšík z Plané.

Nákup na poslední chvíli se nevyplácí. To si je vědoma i Renata Dubková z Tachova. „V malých obchodech jsou pomůcky dražší, než ve specializovaných prodejnách či supermarketech. Nechala jsem nákup až na konec prázdnin. Běhaly jsme s dcerou po papírníctvích ve městě a docela se to prodražilo. Příště už budem potřeby nakupovat v nějakém supermarketu,“ podotkla.

Jedním dechem se ale rodiče shodují, že na školních pomůckách by se zase až tolik šetřit nemělo.

„Už jenom kvůli sebevědomí dětí. Pokud můj syn nemá něco, co mají ostatní, je na něm vidět, že mu je to hodně líto. Taková už je doba,“ řekl Vladimír Lukšík.