Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Za nedodání revize hrozí pokuta

Tachovsko - Řada lidí nejen na Tachovsku vytápí své domy pomocí kotlů na tuhá paliva. Ty ale musí mít podle nového zákona platnou revizi kotle.

11.12.2016
SDÍLEJ:

Především při zatápění v kotlích na pevná paliva komíny kouříFoto: DENÍK/archiv Deník

Platí, že každý majitel, respektive provozovatel kotle na pevná paliva, je povinen nechat si odborně proškoleným technikem zkontrolovat každé dva roky technický stav kotle. První kontrolu ale musí stihnout do konce tohoto roku a zároveň o tom musí mít vystavený doklad.

„Lidi to berou jako nutné zlo ale zároveň mají strach z následků. Někteří si až teď uvědomili, že po nich mohou chtít obecní úředníci potvrzení o revizi. Díky revizi majitel zjistí, zda je kotel v pořádku a je provozován v souladu se zákonem a s pokyny jeho výrobce. Revize může být pozitivní ale i negativní. Pokud kotel nesplňuje daná kritéria musí ho majitel nejpozději v roce 2022 vyměnit za ekologický," řekl Tachovskému deníku revizní technik Jaroslav Petera ze Stříbra.

Ne všechna města na Tachovsku se ale chystají revize vyžadovat. Město Bezdružice například obyvatele obcí vyzvalo, aby revize automaticky nepředkládali na městský úřad, ale počkali na vyzvání o přeložení revizní kontroly.

Starosta městyse Chodová Planá připustil, že kontroly provádět budou, ale pouze v odůvodněných případech. „Jsme si vědomi, že máme pravomoc kontroly, ale vzhledem k nejasnostem v předpisech, budeme zatím reagovat pouze na základě podnětů od občanů," řekl Deníku Ctirad Hirš.
Zákon a právní výklad o zasahování do domovních práv občanů tak úředníkům na příslušných kontrolních úřadech ztíží především fyzickou kontrolu v domácnostech.

Miroslav Rolko z Odboru životního prostředí Městského úřadu v Tachově k tomu říká: „Prověřovat budeme na základě podnětů občanů. V první fázi si vyžádáme po majiteli kotle na tuhá paliva doklad o provedené kontrole. Na předložení dokladu a odstranění závady bude ponechána přiměřená lhůta. Nedodá-li majitel kotle revizi, nejsme oprávněni provést fyzickou kontrolu u něho doma. Při řešení přestupku ale můžeme přihlédnout k ochotě spolupráce v případě udělení sankce. Ty jsou v blokové pokutě od sto koruny až do padesáti tisíc korun."

Jaroslava Hohlová

Autor: Redakce

11.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Lukáš a Ladislav Hudlerovi na mistrovství světa v Irsku a spolu s dalšími členy týmu EH Security System na základně v Tachově. Foto: Deník/Jiří Kohout a Archiv L. Hudlera
12

FOTO: Hudlerové přivezli z Irska úctyhodnou sbírku medailí

Žáci 1. třídy Základní školy Mánesova Stříbro, s třídní učitelkou Hanou Kalistovou a asistentkou pedagoga Pavlou VavřičkovouMohamed Omar Badawy, David Bacher, Milena Bojdová, Marie Eliška Čečková, Alex Eremiáš, Hana Heřmanová, Natálie Jonášová, Nelly Kais

NAŠI PRVŇÁČCI: dnes představujeme prvňáčky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře

Hokejisté Tachova nastoupí doma

Tachov – Po úvodním utkání krajské ligy mužů v ledním hokeji, nastoupí Tachov v dalším kole poprvé v nové sezoně na domácím ledě.

Přípravná třída pomůže lépe zvládnout první třídu

Stříbro – Od začátku září mají v Základní škole Mánesova Stříbro, kromě první třídy, ještě jednu první třídu, a to přípravnou. Jako jediné základní škole na Tachovsku se jí zde díky zájmu rodičů podařilo zřídit.

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman dorazil do Plzně v dobré náladě

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji. 

ZMĚNA: Výlov Regentu začne v pátek, termín ale může ovlivnit teplé počasí

Chodová Planá - Rybářství rozhodlo o změně, výlov Regentu začne nejspíše až v pátek, pokačovat se bude v sobotu. I tento termín není podle rybářů definitivní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení