Na šňůru projektových dnů opět navázali studenti tachovského gymnázia. V pátek se jednotlivé pracovní skupiny sešly k první části projektu.
„Výsledek jejich půlroční práce uvidíme na konci června příštího roku, kdy do Tachova dorazí studenti ze Slovenska. My jim chceme představit naši republiku v tom nejlepší světle,“ nastínila plány zástupkyně ředitelky Daniela Kemrová.

Studenti by se měli podle Kemrové pochlubit tím, co naše republika dokázala a v čem jsou Češi dobří.
„K tomu jsme zřídili dvacet stanovišť a na každé stanoviště se přihlásilo třináct studentů. Na každém stanovišti si připraví asi desetiminutovou prezentaci, kterou právě v červnu představí,“ doplnila zástupkyně Kemrová.

Studenti si mimo jiné mohli vybrat ze stanovišť, které se zaměřily na českou kuchyni, na téma Goethe a Mariánské Lázně, památky UNESCO, zlaté české ruce, zoologické zahrady, české filmové hvězdy – OSCAR, české hudební skupiny, nebo hrady a zámky.

Projektového dne se ale nezúčastní studenti šestého ročníku. „V květnu budou totiž maturovat,“ vysvětlila Kemrová.
Samotní studenti hodnotí projektové dny jako přínosné. „Zažila jsem jich několik a všechny byly záživné a já jsem se dozvěděla novinky. Tentokrát jsem si vybrala téma České a slovenské nej, protože mě nejvíce zaujalo,“ pochlubila se šestnáctiletá Jana Florová ze 3.B.
Studenti se budou scházet každý měsíc a budou dále vyvíjet svůj projekt.
„Věříme, že se to povede,“ říkají shodně.