„Ve Stříbře se děti mohou zapsat každý všední den až do pátku 7. září. Vždy od 12 do 16 hodin," uvedl ředitel stříbrské umělecké školy František Kratochvíl. Děti v této škole mohou studovat hudební, výtvarný a literárně dramatický obor. Pobočka této školy je v Kladrubech. I zde se konají zápisy. „Jsou prakticky v totožném termínu i čase, jako je tomu ve Stříbře," podotkl Kratochvíl. Tato pobočka jen nabízí o něco chudší výběr, chybí zde literárně dramatický obor. Zato má novinku, nově se zde pro děti otevírá možnost studovat sólový zpěv.

Žáci z Tachova se mohli zapsat do umělecké školy už minulý týden, další možnost mají ještě dnes, a to od 14 do 17 hodin. Zápis se koná v 2. poschodí tachovského zámku, kde škola sídlí a děti se mohou zapsat na všechny obory, které jsou nabízeny. Žáci mají možnost navštěvovat hudební, výtvarný, literárně dramatický a taneční obor. Borská pobočka školy nabízí studium hudebního a výtvarného oboru, zápisy trvají do konce tohoto týdne, vždy od 13 do 17 hodin. Druhou pobočkou je Přimda, kde se zápisy konají ve stejné dny i totožném čase. Děti zde mohou navštěvovat jen hudební obor.

V Základní umělecké škole v Plané se mohly děti nechat zapsat už v minulých dnech. Zápisy pokračují podle nového ředitele školy Miroslava Korandy až do konce tohoto týdne. „Děti sem mohou přijít denně od 12 do 16 hodin," uvedl ředitel. Také tato škola přichystala drobné změny pro letošní školní rok. „Je jím rozšířená výuka dechových nástrojů," doplnil ředitel Miroslav Koranda.