Nárustu dopravní nehodovosti se obávají obyvatelé Záchlumí. Jeho příčinou by prý mohlo být zúžení tamní obecní komunikace, kterou uskutečnili zaměstnanci Správy a údržby silnic Stříbro. „Silnice je teď hodně úzká a řidiči mají problémy při vzájemném míjení se. Divíme se, že zde ještě k žádné nehodě nedošlo. Silničáři udělali chybu,“ shodují se Záchlumští.

Pracovníci SUS Stříbro však jakékoli pochybení rezolutně odmítají. „V obci jsme dodrželi předepsanou šestimetrovou šířku komunikace,“ uvedl Miroslav Sedláček, ředitel stříbrské správy. „Chybí tam pouze vodorovné dopravní značení. To bude hotové do konce září,“ dodal. Požadované parametry tak zůstaly v obcí zachovány. „Občané zřejmě byli zvyklí, že předtím byla vozovka širší. Naše tendence teď směřuje k tomu, aby uzší silnice nutily řidiče ke zpomalování. Přispíváme tak ke zvýšení bezpečnosti v dopravě.

Není to ale naše ´lidská tvořivost´. Vše vychází ze seminářů, které se zaobírají zklidněním dopravy v obcích,“ uvedl Sedláček. Podobných zúžení se v tachovském regionu dostalo více komunikacím. „Namátkou uvedu třeba Nádražní ulici v Boru, nebo Benešovu ulici ve Stříbře,“ připomněl ředitel. V intravilánu obce umožňují silničářům předpisy, aby vozovku zúžili až na 2,75 metrů v jednom jízdním pruhu.