Po podzimním požáru sice na ní pokračují rekonstrukční práce, ale fara je v této době stále neobyvatelná. „Zatím není připojena elektřina a z toho důvodu ještě nefunguje elektrické topení. Také střecha je zakryta pouze částečně, na její části je stále jen igelitová plachta,“ řekl Deníku farář Jaroslav Šašek.

„Město Planá investovalo zatím do opravy fary jeden milión dvě stě tisíc korun,“ řekl nám starosta Plané Karel Vrzala. To však nejsou jediné peníze, které už padly na opravu této budovy. Podle odhadu přijde rekonstrukce fary na více než šest miliónů korun. Vloni bylo z prostředků města Planá, církve i státu vloženo oprav okolo pěti milionů. „Stále ještě hledáme finanční zdroje, které by nám pomohly pokrýt další práce. V tuto chvíli odhaduji, že bychom potřebovali ještě okolo šesti set tisíc,“ pokračoval Vrzala. Radnice proto na opravy shání další peníze. „Je vyhlášena sbírka na opravu fary, do které mohou občané stále přispívat,“ dodal starosta města.

Také církev nesložila ruce do klína a snaží se sehnat peníze na záchranu fary. „V součsné době jednáme s nejrůznějšími fondy o dotaci na rekonstrukci tohoto objektu,“ dodal na závěr farář Šašek.