Oltářní obraz vznikal v plzeňském ateliéru rodáka z Chodové Plané Zdeňka Rolka. Po desetileté obnově kostela Všech svatých v Boněnově má sakrální stavba nejen nové lavice, ale i hlavní a tři postranní oltáře. Právě na hlavní oltář ve čtvrtek instalovali zmiňované figurální dílo. „Jde o Obraz všech svatých a znázorněna je Trojice. Hlavním motivem je ráj a ilustruje, co čeká ty, kteří přijdou do nebe,“ přiblížil autor Rolko s tím, že dílo čítá celkem devadesát pět zobrazených hlav a na osm desítek postav. „Každý den jsem tvorbě věnoval zhruba osm hodin a celkem namalování trvalo dva měsíce. Pak se dolaďovaly detaily,“ dodal a prozradil i technologii malby: „Jsou použity akrylové barvy přemalované fasádním lakem.“

Podle vyjádření autora bylo nejsložitější vdechnout do obličejů figur emoce. „Pokoru i radost a štěstí zároveň.“

Obraz je malován podle fotografie původního oltářního obrazu umístěného neznámo kde. Do kostela přibydou časem i další tři oltářní obrazy od stejného autora.

Občanský spolek pro obnovu tepelského regionu (OSOTR) kostel zachránil z trosek a zve veřejnost na prohlídku. Koná se v sobotu 15. září od 14 do 16 hodin, kde bude představen i nový oltářní obraz.

Na den otevřených dveří je pro zájemce připraven i svoz autobusem, který odjíždí v 13.30 hodin od hornického muzea v Plané, pokračuje k vlakovému nádraží v Plané, dále jede přes Chodovou Planou, Výškov a Michalovy Hory.