V přímém kontrastu se sněhovou pokrývkou se zdá být přírůstek Hop. Jde totiž o klokana rudokrkého, jehož domovina je v jižní Austrálii a Tasmánii. Sníh ve Studánce snáší dobře a má se k světu. „Těmto tvorům zima vůbec nevadí. Mají hustou srst. Klokana Hopa máme ve stanici v náhradní péči. Původní majitel je z Domažlicka a v současné době se o něj nemůže starat,“ uvedl Karel Bobál ze záchranné stanice. Kromě Hopa mohou zájemci o zvířata vidět nově také poníka a kamerunské ovce.

Voliéry ve stanici ukrývají také tři sýce rousné. Ti se letos v létě účastnili natáčení Večerníčku. Kamery i režijního vedení se chopil Václav Chaloupek a diváci je uvidí na svých televizních obrazovkách v průběhu příštího roku. „Tímto seriálem, který vzniká, bych chtěl zakončit celý cyklus Večerníčků z naší přírody. Vystupovat v něm bude opravdu hodně zvířátek. V každém díle bude jiné zvíře, mládě i dospělý,“ vyprávěl při natáčení Chaloupek.

Všechna zvířata v záchranné stanici živočichů mohou zájemci vidět na vlastní oči. Stačí se domluvit se zvířecím záchranářem. „Stačí zavolat a dohodneme se na možné návštěvě naší stanice,“ zve zvířecí záchranář.

Kdo chce zvířata nejen vidět, ale také je obdarovat, má několik příležitostí. Na Štědrý den od 9 do 12 hodin je možné přinést do stanice dárky pro zvířecí obyvatele. Pro dárce je ještě připravena další možnost. „Pokud by lidé měli zájem, tak mohou dary pro zvířátka přinést i na obecní úřad ve Studánce. Vše potom předáme do záchranné stanice,“ řekla studánecká starostka Irena Zapletalová.

Záchranná stanice v současné době pečuje také o divoká prasata Janičku a Marušku , další dva poníky a miniponíka, a také o jezdeckého koně. Jistou kuriozitou je také čáp bílý, který neodletěl do zimovišť a zůstal ve Studánce. „Létá kolem obce, ale vrací se pořád k nám do stanice, kde má dostatek potravy, doplnil Bobál.

A jaké krmivo mají případní dárci nosit? Obecně ovoce a zeleninu. Mrkev, jablka, čínské zelí. Také suché pečivo a klokan Hop nepohrdne ani bílým jogurtem. Domluvit návštěvu záchranné stanice je možné na telefonním čísle 608154180.