Jejich cílem bylo havarované vozidlo, v němž se nacházely zaklíněné osoby. Tak začal den s Integrovaným záchranným systémem na cebivském fotbalovém hřišti.

„Hasiči se záchrankou přijeli k nám nahoru a ukázali vyproštění osob včetně stříhání auta a dalších úkonů. Opravdu zajímavý začátek dne,“ s úsměvem popsala dění předsedkyně Dámského klub Cebiv Pavlína Jonášová.

Právě cebivský dámský klub se postaral o den, který návštěvníkům představil nejrůznější části každodenní práce záchranných složek.

„Přijela Zdravotní záchranná služba Plzeňského kraje, dále policisté z Tachova, Royal Rangers z Černošína. Do akce se zapojili také naši dobrovolní hasiči společně s profesionálními a dobrovolnými hasiči ze Stříbra. Chtěla bych všem těmto zúčastněným složkám poděkovat. Jedná se o menší akci, než je pro záchranné složky zvykem. Ale i přesto si pro nás připravili zajímavé odpoledne,“ dodala Jonášová.

V rámci ukázek práce hasičů, záchranářů a policistů byla v Cebivi také připravena soutěž Mladý záchranář. Pro děti byly připraveny nejrůznější úkoly, které rovněž přiblížily práci Integrovaného záchranného systému.

„Děti jsou rozděleny do dvou věkových skupin. Po splnění všech úkolů jsou pro účastníky připraveny diplomy, medaile, trička mladých záchranářů, čepice, reflexní vesty a další odměny,“ dodala Pavlína Jonášová s tím, že hlavním cílem sobotního odpoledne na cebivském hřišti bylo nejen dětem ukázat všechny složky Integrovaného záchranného systému: „Chtěli jsme informovat veřejnost, jaké složky do systému patří. Dále také to, jak vlastně vypadá nehoda a jak se při ní chovat. Ne každý se k tomu totiž dostane.“