VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žáci se setkali s ochránci přírody

PŘIMDA, KLADSKÁ - Zelená školní zahrada na Přimdě – setkání žáků ZŠ s architektkou a realizátory projektu

30.1.2008
SDÍLEJ:

Žáci se setkali s ochránci přírodyFoto: Barbora Nováková

Ve čtvrtek 24. ledna 2008 od 11 hodin proběhlo na Přimdě setkání žáků místní školy se zástupci Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Kladská, Správy CHKO Český les a architektkou Ing. Červinkovou ze Studia M, aby společně vytvořili návrhy Zelené školní zahrady, která vznikne včásti zahrady obklopující novou budovu Správy CHKO Český les.

· Zpracování projektové dokumentace a setkání dětí sarchitektkou bylo podpořeno Nadačním fondem Zelený poklad vrámci projektu „Zelená školní zahrada“.

· Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Kladská, Správa CHKO Český les a Základní škola Přimda společně spolupracují na projektu ekologické školní zahrady, která by měla vzniknout včásti Prezentační zahrady Českého lesa obklopující novou budovu Správy CHKO Český les na Přimdě.

· Vybudování Zelené školní zahrady je logickým vyústěním dlouhodobé spolupráce ZO ČSOP Kladská se Správou CHKO Český les a ZŠ Přimda.

· Zahrada by měla sloužit především žákům a učitelům zdejší školy, proto bylo na Přimdě 24.ledna uspořádáno setkání žáků sarchitektkou, kde děti prezentovaly své výkresy na téma „Jak by měla vypadat naše školní zahrada“ a nápady na realizaci.

· Na základě tohoto setkání architektka zpracuje návrh zahrady, který bude zohledňovat přání dětí i požadavky učitelů.

Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Kladská vznikla vroce 2002 a jejím posláním je ochrana a obnova přírody, krajiny a životního prostředí, ekologická výchova, vzdělávání a osvěta dětí, mládeže i dospělých a podpora udržitelného způsobu života. Aktivně spolupracujeme se Správami CHKO Český les, CHKO Slavkovský les, Lesy ČR, Městským muzeem Mariánské Lázně a Krajským muzeem Karlovarského kraje. Vydáváme dva časopisy – Arnika, přírodou a historií Karlovarského kraje a Český les – příroda a historie, podílíme se na vzniku nových naučných stezek, vytváříme knim naučné panely, realizujeme ekologické výukové programy pro školy, pro veřejnost organizujeme přírodovědné vycházky do přírody i celodenní akce (Den Země, Evropská noc pro netopýry, Vítání ptačího zpěvu aj.) a vneposlední řadě se každoročně zapojujeme do Národního programu Ochrana biodiverzity, vyhlašovaného Českým svazem ochránců přírody.

Chráněnou krajinnou oblast Český les vyhlášenou vroce 2005 na ploše 470 km2 tvoří část pohraničního pohoří, rozkládající se od Broumova až po Domažlický průsmyk. Oblast zahrnuje nejcennější území příhraničního pásu hor vdélce cca 70 km. Na nepřístupných místech sutí, svahů a hřebenů pohraničních hvozdů se dochovaly zbytky původních bučin, doplněné vseverní části vrchovištními rašeliništi sporosty borovice blatky. Do roku 1990 byla velká část oblasti vhraničním pásmu, které omezovalo veškerou hospodářská činnost vúzemí. Většina obcí sodsunem německého obyvatelstva zanikla, což přispělo ktomu, že se jedná o území relativně nenarušené lidskými zásahy.

Barbora Nováková

30.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační fotografie.

Uzavírka Bělojarské ulice bude pouze částečná

Ilustrační foto.

Naši prvňáci už ve středu v Tachovském deníku, představíme ZŠ Mánesova

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

FOTO: Rybník Regent u Chodové Plané na Tachovsku se připravuje na výlov

Chodová Planá - Hladina vody pomalu klesá a ryby se stahují k požeráku, kde je ještě hloubka. 

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Draci se vznášeli nad Borem

LOUČKA ZA VĚŽÁKEM V BORU PŘILÁKALA DESÍTKY DĚTÍ, kteří přišly ukázat své umění udržet létajícího draka co nejdelší dobu ve vzduchu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení