Pro žáky prvních ročníků, ale i pro jejich starší kamarády jsou připraveny kroužky anglického i německého jazyka a výtvarné výchovy. Školáci se také mohou uplatnit i v aerobiku a moderním tanci či v divadle a dramatickém kroužku. „Tyto zájmové činnosti, které vedou zkušené učitelky, mohou děti navštěvovat přímo v budově školy,” informovalo Deník vedení školy.

Pro všechny žáky prvního stupně jsou ve škole v Hornické k dispozici čtyři oddělení školní družiny, do nichž je v letošním školním roce přihlášeno 120 žáků. Také v družině se mohou děti věnovat zájmové činnosti. Vychovatelky pro ně připravily různé kroužky, například vaření, sportovní nebo Šikulka, který je zaměřený na rukodělnou činnost.

Nově školní rok začal také pro nováčky na druhém stupni, žáky šestých ročníků. Tradičně zahájili GO kurzem, kde se hravou formou seznamovali s kolektivem. „Odtud se vrátili velmi spokojeni a mohli zasednout do svých školních tříd,” uvedlo dále vedení školy.

Celkem v současném školním roce funguje na Základní škole Hornická 24 tříd a nové poznatky v nich získává 539 žáků. Žáci mají možnost některé své schopnosti uplatnit i v praxi. Své dovednosti v oblasti komunikace si někteří z nich mohli prověřit v sobotu 17. září, kdy se v roli kostýmovaných průvodců zúčastnili Dnů evropského dědictví v Muzeu Českého lesa v Tachově. Žáci se ve škole v Hornické ulici rozhodně nenudí a různými formami jsou motivováni k rozvoji svých schopností a dovedností.

Veronika Černá