Soutěž pro žáky a studenty tachovských škol připravili Jiří Struček a Josef Kožnar. Byla věnována 65. výročí osvobození Československa a konce 2. světové války. „Chtěli jsme poznat, jestli žáci znají také něco o historii Tachova,“ řekl Josef Kožnar z Městského úřadu v Tachově. „Soutěže se zúčastnily tři základní školy, gymnázium a střední průmyslová škola. Tato soutěž byla dobrovolná, mimo vyučování, chtěli jsme, aby žáci, které to zajímá byli aktivní, zašli do muzea, hledali na internetu, případně se vydali na ona místa osobně,“ pokračoval Kožnar.

Vítězi soutěže se stali Petr Šafanda, Karolína Sládková, Diana Ovsjaniková, Olga Ficiánová a Lukáš Sotora. „Mě osobně soutěž zajímala, chtěla jsem se dozvědět nové věci. Například jsem nevěděla, že při bombardování Tachova zde bylo zničeno tolik domů. Údaje jsem si našla v muzeu, knihách i na internetu,“ uvedla Karolína Sládková ze ZŠ Kostelní. Další soutěžící, Petr Šafanda měl práci o něco jednodušší. „Účast mi nabídla naše paní učitelka dějepisu. A protože mne to baví, věděl jsem o konci války v Tachově skoro všechno. Takže moc práce jsem s vypracováním otázek neměl,“ dodal Petr Šafanda ze ZŠ Hornická.

Odměnou všem vítězům školních kol byl pamětní list, kniha o Jízdárně ve Světcích a další drobné předměty. Dárkem od Military Car Clubu byla projížďka historickým džípem.