Její svěřenci totiž vyhráli okresní kolo jazykového šampionátu s WocaBee, což je nová výuková aplikace pro učení slovíček. Získali prvenství v procvičování slovíček a postoupili do krajského kola, které se koná právě v těchto dnech.

„Do celorepublikové soutěže v učení cizích jazyků s názvem Podzimní WocaBee šampionát se žáci naší školy zapojili minulý týden,“ informovala za školu Jana Anděl Valečková.

Ve druhém ročníku soutěže mezi sebou soupeří žáci od základních škol až po gymnázia, do klání se zapojili také školáci ze Slovenska.

Jak informovali organizátoři, šampionát probíhá v aplikaci na učení cizích slovíček WocaBee, která funguje online, takže žákům nebrání v soutěžení ani distanční forma výuky. Do soutěže je zapojeno přibližně 45 tisíc žáků.

V tachovském okrese se nejpilnějšími žáky v prvním kole soutěže stali žáci páté třídy pod vedením Veroniky Tiché. „Během prvního týdne šampionátu získali v aplikaci skvělý výsledek. Jejich průměrný denní počet bodů na žáka byl v okresním kole až 1559,“ uvedla Tichá.

Krajské kolo končí v pátek, tedy dnes, a školáci z Přimdy mají šanci postoupit do celostátního finále. „Držíme našim žákům palce, aby byli úspěšní i nadále a probojovali se až do finále Podzimního šampionátu, které bude v prosinci,“ dodala.