Každé družstvo tvořily čtyři smíšené dvojice ve věku čtrnáct, třináct, dvanáct a jedenáct let. Soutěžily v hodu medicinbalem, driblingu, skákání přes švihadlo, trojskoku a poslední soutěží byly sedy – lehy.

„Pětiboj je ve znamení dvou R – patronát nad ním totiž převzali olympijští vítězové Roman Šebrle a Robert Změlík,“ uvedl ředitel pořádající Základní školy Zárečná Zdeněk Hnát. Příprava podobné akce je podle něj organizačně náročná. „Pomáhá nám tady celá jedna devátá třída, další jednotlivci a sedm učitelů,“ vyjmenoval Hnát. „Možná i proto mě mrzí, že ačkoli jsme pozvali všechny základní školy, které v okrese jsou, závodníky vyslaly jen některé. Máme tu žáky z tachovských škol, my jsme dokonce postavili tři družstva, přijely děti z Boru a Stráže. Z Plané ani ze Stříbrska tu není nikdo. Je to škoda. Je to přesná ukázka toho, jak málo děti sportují a svědčí to bohužel i o nezájmu učitelů je ke sportu vést,“ posteskl si ředitel Hnát.

Jeho slova potvrdil i ředitel borské školy a tělocvikář Jaroslav Linek. „Každé ráno chodím od sedmi s dětmi sportovat. Nikdy jsem se neptal, co za to,“ řekl. Podle obou kantorů nadšení učitelé dokáží strhnout i děti a pak nemá škola nouzi o sportovce.

V pátek ZŠ Zárečná pořádá turnaj ve vybíjené. „I tady máme méně přihlášených družstev,“ řekl Hnát.