Stovky studentů by si pak musely najít jinou školu. „Mám dceru na tachovském gymnáziu a vůbec nevím, co bychom měli v případě, že by se zrušilo, dělat,“ řekl Deníku otec, jehož jméno je redakci známo.

„S touto zprávou přišla moje žena, že prý ji slyšela v obchodě. Doufám, že je to jen drb, nebo špatný vtip,“ dodal rodič.

V tachovském okrese jsou dvě gymnázia, v Tachově a ve Stříbře. Jak Deníku potvrdilo vedení obou škol, o žádném rušení neslyšeli.

„Kdyby se naše gymnázium mělo rušit, určitě bych se to už dávno dozvěděla,“ řekla Deníku ředitelka tachovského gymnázia Irena Volkovinská. „Takové opatření je závažný krok, který se připravuje roky dopředu,“ dodala s tím, že na škole už se uskutečnily i přijímací zkoušky do nového ročníku, který začne v září.

Podobně je na tom gymnázium s obchodní akademií ve Stříbře, kde už přijímačky uchazeči také absolvovali.

„Žádnou takovou informaci o rušení naší školy nemám. Nikde podobná zpráva nepadla, ani na kraji, ani na školské radě,“ uvedl ředitel stříbrského gymnázia Milan Deredimos. „Taková vážná věc se samozřejmě nemůže odehrát ze dne na den, je to složitý proces, navíc by škola nemohla ani nabírat studenty do prvních ročníků,“ doplnil ředitel.

Že se jedná o nepravdivou informaci potvrdila Deníku také vedoucí školského odboru při Krajském úřadu Plzeňského kraje Jaroslava Havlíčková. „Žádné takové opatření se nechystá, rušení gymnázií ani žádné jiné střední školy na Tachovsku není vůbec v koncepci kraje,“ uvedla.