Od pátku do neděle bude výstava nejlepších výpěstků zahrádkářů z tachovského okresu přístupná veřejnosti. Soutěžit se také bude o několik cen. „Hlavními cenami jsou Pohár starosty města Tachov pro absolutního vítěze a Pohár senátora pro nejlepší hrušku okresu,“ informoval Vladimír Dombrovský z okresní rady Českého zahrádkářského svazu.

Oceňovat se bude nejlepší ovoce, zelenina, soutěžit budou také květiny, kaktusy a bonsaje. „Předsedou poroty měl původně být odborný posuzovatel a poradce Jaromír Fischer. Ten ale onemocněl, a tak jeho úlohu převezme odborný posuzovatel Stanislav Peleška. Toho jistě mnozí zahrádkáři znají z televizních obrazovek,“ doplnil Dombrovský. Stanislav Peleška kromě toho, že stane v čele poroty, připravil také odbornou přednášku. Ta je součástí doprovodného programu a uskuteční se v sobotu 13. září od 14 hodin.

Zahrádkářská výstava je pro veřejnost otevřena v pátek od 8 do 18 hodin. Dopoledne očekávají organizátoři především školní výpravy, slavnostní zahájení je naplánováno na devátou hodinu. Zítra se společenský sál areálu Mže otevře v devět hodin ráno a výstava bude přístupná až do 18 hodin. V neděli to bude od 9 do 17 hodin.