Svojšínský zámek totiž uvítá Zahradní slavnosti. Jak již název akce napovídá, spjata bude hodně především s květinovou výzdobou. Ta bude vystavena především v zahradách rozprostírajících se kolem zámku a zástupci zámku slibují opravdu zajímavou podívanou.

Květinami ovšem program na zámku rozhodně nekončí. Návštěvníci si budou moct během hlavního sobotního programu vybrat z nepřeberného množství různých aktivit. Mezi ně patří hudební doprovodný program, při kterém se představí například kapely Naladěno, nebo Pudeto. Hlavním hřebem hudební produkce pak bude večerní vystoupení moravského zpěváka, skladatele, textaře a multiinstrumentalisty Vlasty Redla společně s doprovodnou kapelou. Redl, který ve své tvorbě osobitě skloubil rock, bigbít, folk a lidovou hudbu bude opravdovou třešničkou na dortu sobotního dne. Také neděle přinese ještě jednu hudební produkci. A to sice vystoupení Českého kytarového dua.

Ti, kteří by neměli zájem o muziku, se mohou zabavit například řemeslným jarmarkem, prezentací o zahradnictví, nebo komentovanými prohlídkami kostela svatého Petra a Pavla. Komentovanou prohlídku si připravil také Dámský klub Cebiv, který předvede historické obleky. Jak body programu napovídají, akce se ponese v barokním duchu, proto na místě nemohou chybět barokní tance. O ty se tentokrát postará skupina Hortus Gratiae. Tento rok se také již tradičně uskuteční soutěž o nejchutnější marmeládu, džem či povidla. „Přihlásit se může každý. Příjem vzorků je ale stanoven do tří hodin odpoledne," uvedli organizátoři.

K dispozici po celý víkend budou i prohlídky zámeckých interiérů spojené s výstavou nazvanou Jaroslav Suchý: Loutkař a vynálezce. Z názvu je patrné, že výstava osloví jak mladé návštěvníky, tak ty starší.

Závěrem se dá pouze dodat, že víkend ve Svojšíně bude opravdu nabitý.