„Byl jsem velice mile překvapen vysokou účastí soutěžících," řekl Deníku hlavní organizátor Petr Kasal. První ročník přilákal podle jeho údajů celkem 31 závodníků, z toho osm soutěžících v kategorii do patnácti let. „Jeden závodník k nám do výcvikového areálu kynologické organizace Stříbro II. U Střelnice vážil cestu až z Českých Budějovic," uvedl dále Kasal s tím, že přijeli soutěžící se svými psy z Plas, Přimdy, Kladrub, Dlouhého Újezdu a ze Stříbra a okolí.

Předpovědi počasí nebyly na sobotu, kdy se akce konala, příznivé. Přesto si cestu do areálu našla více než stovka lidí. „Přišlo i 46 dětí, pro které jsme přichystali různé soutěže. Diváků jsme napočítali přibližně 125. Všem zúčastněným soutěžícím, divákům i hostům bych chtěl za účast poděkovat. A děkuji také všem spolupořadatelům a rozhodčím," dodal Kasal.

Rozhodčími byli Klára Potůčková, Hana Větrovcová, Karolína Šujanová a Miroslav Houdek. „Ten měl klíčovou roli při závěrečném hodnocení, protože mezi soutěžícími bylo bodové hodnocení vyrovnané, a proto rozhodl závěrečný rozstřel. Nakonec si prvenství odvezla do Plas Iveta Kasalová, která získala neuvěřitelných 103 bodů z možných 105," popsal organizátor.

Soutěžící soupeřili na překážkové dráze, kde psi předváděli, jak jsou vycvičení a co dokáží, a při výstavní přehlídce psů.

Ten už se těší na druhý ročník Rafanfestu, který by se měl uskutečnit v květnu příštího roku.

Výsledky prvního ročníku Rafanfestu:

Dorost a dospělí:

Přehlídka psů: 1. Antonín Valena (Kladruby), 2. Zdeněk Zdvořan (Milevo), 3. Iveta Kasalová (Plasy).

Překážková dráha: 1. Iveta Kasalová, 2. Šárka Hájková (Heřmanova Huť), 3. Kateřina Mattuschová (Stříbro).

Děti a mládež:

Přehlídka psů: 1. Zdena Bunková (Stříbro), 2. Adam Takáč (Stříbro), 3. Jaroslava Bobková (Stříbro).

Překážková dráha: 1. Jan Fišer, 2. Zdena Bunková, 3. Monika Macková (všichni Stříbro).

Cena předsedy: Adam Takáč za nejmenšího psa

Nejmladší účastník: Adam Takáč

Nejstarší účastník: Věra Benešová

Nejvzdálenější účastník: Veronika Pelánová (České Budějovice)