Pobyt v běloruské metropoli i atmosféru tamních koncertů si členové stříbrské kapely pochvalují. „Když to vyjádřím stručně, mohu říct, že to bylo super,“ potvrdil kytarista a zakladatel kapely Martin Rybecký.

„Setkali jsme se s příjemnými lidmi, Bělorusové byli veselí, upřímní, přátelští. Na koncertech byla skvělá atmosféra. Všude takové příjemné rodinné prostředí,“ doplnil.

Coward byl ubytován v bytovém apartmánu, který měla kapela celý pro sebe. Na společenském večeru také ochutnala tamní kuchyni. „Jídla bylo hodně. A skvělého. Samozřejmě nemohl chybět boršč. Pak jsme ochutnali vepřovou pečeni, připravenou jiným způsobem, než se dělá u nás, měli jsme placky podobné našim bramborákům, k tomu houbovou omáčku a řadu dalších specialit,“ uvedl dále Rybecký.

Stříbrská hudební skupina už má za sebou několik vystoupení v zahraničí. Několikrát například reprezentovala město na setkáních partnerských měst, například ve Francii, v Itálii, či v Německu. „Nelze to srovnávat, všude je to jiné, ale na všech těchto zájezdech jsme se cítili dobře, všude nás přijali perfektně. Teď v Bělorusku mi ale lidé připadali takoví upřímnější, opravdovější,“ uzavřel kytarista Cowardu.

Rozloučení s prázdninami v Lesné.
S prázdninami se loučili dospělí i děti