Jednu z nejvýznamnějších investic čeká Základní školu Hornickou, která má v plánu vyměnit podlahové krytiny včetně tabulí ve třech učebnách a některé třídy a sborovny vybavit novým nábytkem. Část prací se poté přesune i před školu, opravovat se budou okapové chodníčky a žlaby ve východní části školy.

Zkrátka ale nepřijdou ani ostatní vzdělávací zařízení. Po návratu z letních prázdnin se například žáci Základní školy Zárečná dočkají vyměněných dívčích toalet a toalet pro tělesně postižené žáky. Plánovaná je i rekonstrukce sprch a toalet ve školní jídelně. „Na dětské dopravní hřiště umístíme garáž pro kola sloužící k dopravní výchově,“ řekl Deníku vedoucí odboru školství Městského úřadu v Tachově Josef Kožnar.

Zřejmě nejméně zásahů si vyžádá Základní škola Kostelní. Během letních prázdnin zde budou rekonstruovat toalety žáků a stejně jako v ostatních tachovských školách mají naplánováno malování tříd.

MATEŘINKY POSEKAJÍ ZAHRADY I VYMĚNÍ KRYTINY PODLAH

Stejně jako základní školy i mateřinky využívají letní prázdninové volno k úpravám a rekonstrukcím. Práce ale plánují především s ohledem na termín, vzhledem k povinnosti zajistit prázdninový provoz, při kterém se střídají ve dvoutýdenních turnusech.

V Mateřské škole Sadová využijí volný prázdninový čas k řešení následků nedávného zatopení mateřinky vodou v důsledku prasklé hadičky na toaletách. „Odstraníme podlahové krytiny v první třídě a v šatně. Poté se položí nová podlahová krytina, lina a koberce. Následovat budou malířské práce v suterénu budovy a první třídě,“ řekla ředitelka mateřinky Sadová Alena Malá a doplnila, že tím výčet úprav zdaleka nekončí. „Na zahradě nás čeká tradiční sekání a úklid trávy, úprava křovin, nátěry laviček, stolků a obložení pískovišť. Chceme také rozšířit odstavné plochy, opravit sokl budovy a položit novou dlažbu na odstavnou plochu. V kuchyni nás čeká instalace nové digestoře,“ doplnila.

Stavební úpravu a rekonstrukci vchodu do budovy mají v plánu v Mateřské škole Tyršova. „Rekonstrukce se zřejmě protáhne do srpna, kdy se budou provádět dokončovací práce,“ uvedl Kožnar.

Nezbytné posekání trávy na zahradách včetně jejího úklidu a drobné udržovací práce čekají i zbylé mateřinky v okresním městě. V Pošumavské chystají dokončení opravy chodníku kolem pavilonu, dětem z MŠ Stadtrodské pak přibude do osobních skříněk nové osvětlení.