VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Základní školu v Černošíně bude navštěvovat devět prvňáčků

Černošín - První školní den je pro děti a jejich rodiče velkou slavností, jinak tomu nebylo ani v Černošíně, kde byla třída zcela zaplněna.

4.9.2012
SDÍLEJ:

PREMIÉROVÝ školní den si užili žáci základní školy v Černošíne. Náš objektiv zachytil čerstvé prvňáčky Lucii Bursovou a Josefa Němce, kteří poslouchají výklad třídní učitelky Marcely Petričkové.Foto: DENÍK/Lukáš Hilpert

Na základní škole v Černošíně začal nový školní rok také pro devět prvňáčků. Tito žáci se budou učit ve třídě, která má k dispozici interaktivní tabuli, na které se dá velice dobře praktikovat učení formou hry a rozvíjení se v multimediální činnosti. Žáky do lavic doprovodili rodiče, ale přišli se na ně podívat i starosta Černošína Jan Grigar a ředitelka školy Dagmar Varousová.

„Období devíti let na základní škole ovlivní váš život také do budoucna. Škola pomůže zformovat vaši osobnost, ukáže vám směr, kterým máte dále ve svém životě kráčet," řekla  prvňákům Varousová. „Na naší škole se vyučuje s pomocí moderních vyučovacích pomůcek s dohledem kvalitních pedagogů. Pokud snoubíme tyto věci s pomocí rodičů, máme základní stavební kameny pro kvalitní výuku," dodala ředitelka.

Na první vyučovací hodině, která byla pod taktovkou třídní učitelky Marcely Petričkové, se mezi sebou děti hlavně seznamovaly. Žáci páté třídy si pro prvňáčky připravili pasování na žáky stužkami.  Dále se všichni společně vyfotili a třídní učitelka poskytla rodičům informace pro nadcházející dny. Na závěr pronesl proslov i starosta města Jan Grigar. „Chtěl bych žákům popřát mnoho nových zážitků a kamarádů. Přeji také mnoho sil při zdolávání vašich nových poznatků, které si ze školy odnesete," uvedl.

Škola prošla v minulých letech rozsáhlou rekonstrukcí, kdy byly do tříd z dotací Evropské unie instalovány interaktivní tabule, moderní počítače, které usnadňují a zatraktivňují výuku jak žákům, tak učitelům. Rekonstrukcí prošlo také sociální zařízení na prvním stupni a druhý stupeň má k dispozici multifunkční hřiště, přímo na dvoře školy. „Myslím si, že vybavenost naší školy je velice dobrá. Pokud se podíváte do mnohem větších škol ve městech, tak takové zázemí některé zdaleka nemají," uvedla jedna z učitelek Naděžda Pézlová.

Lukáš Hilpert

Autor: Redakce

4.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení