I přesto, že hlavní program je naplánován až na sobotu, opomenout se nedá ani páteční zahájení, jehož hlavním centrem bude borské náměstí. "Program na náměstí bude zahájen v pátek ve 20 hodin slavnostním odhalením milníku před radnicí. Hned poté bude následovat první část koncertu hudební skupiny Bran. Tradicí je páteční průvod rytířů s družinami a fraucimorem. Průvod vyjde ve 21 hodin ze zámku, projde náměstí a tam bude purkmistrem města a radními povoleno veselí a hodování. Nechybí představení šlechetných rytířů a dam, ukázky rytířských soubojů a dvorských tanců. Páteční večer zakončí druhá část koncertu skupiny Bran," popsala páteční program kastelánka zámku v Boru Galina Marianna Kortanová.

Hlavní dění letošních Zámeckých historických slavností je již tradičně naplánováno na sobotní odpoledne v okolí zámku. Od třinácté hodiny se zde představí skupiny historického šermu Artus Thor, Exulis a Balteus, skupina historických tanců Mericia, hudební skupina Euphorica, sokolnická společnost Teir, divadlo pro děti Jitule a Dádule.

"Největším lákadlem bude jistě skupina Kvintána, která předvede rytířský turnaj na koních v zámeckém parku," dodává k odpolednímu programu Kortanová. Slavnosti rozhodně nebudou končit s nástupem večera. Po půl deváté večer se mohou návštěvníci těšit na scénu o pirátkách, příběh o Hrbáčovi a celou akci pak zakončí noční ohňové vystoupení skupiny InsPyro Fire Theatre z Prahy a ohňostroj.

Samozřejmostí po celý den bude dobový jarmark, ukázky řemesel a řemeslné dílny. K dispozici budou také prohlídky zámku, výstava o Alžbětě Báthoryové a otevřeno bude také malé technické muzeum v podzámčí. Zámecké historické slavnosti v Boru se uskuteční tento pátek od 20 na borském náměstí. Hlavní program vypukne v sobotu ve 13 hodin v okolí zámku.