Šermířské vystoupení, vlajková show, tanečnice se šavlemi, dobová historická hudba, ukázky dobových řemesel, představení s koni, ale také divadlo pro děti, malování karikatur, tvořivé dílničky či verbování posádky na pirátskou loď na Labutím rybníku bylo díky spalujícímu vedru náročné především pro vystupující, diváci je proto pravidelně odměňovali potleskem. Po celou akci se konaly pravidelné prohlídky zámku a odvážlivci mohli vystoupat na zámeckou věž.

Ze stánků si lidé kromě chlazených dobrot a pití odnášeli návštěvníci také upomínkové předměty, spousta dam přivítala možnost nákupu vějíře, kterým se hned začaly ovívat, protože v sobotu v Boru, a nejen tam, doslova spaloval i horký vzduch.

Požár sousedících kůlen v Boru
V Boru hořely sousedící kůlny. Do domů se požár naštěstí nedostal

Mezi ukázky dobových řemesel patřila i ukázka spřádání ovčí vlny na ručním spřádacím kole, což je předchůdce kolovratu. „Ručním kolem rozhýbu cívku, která mi nejdříve začne vlnu spřádat,“ řekla přadlena z fiktivního Království Danar od Šelmberku.

Zdroj: Deník/Monika Šavlová

„Program je úžasný, jen to horko je opravdu úmorné. Těšíme se na večer, kdy se snad konečně ochladí a budeme si moci zbytek lépe slavností užít,“ shodli se Vojtěch Tvrdý, Natálie Kamírová z Boru a souhlasil také jejich kamarád Filip Lukášek z Plzně.