Na nádvoří tachovského zámku přinese tento poměrně netradiční festival umění všeho druhu. Pokud byste ale očekávali klasický hudební festival, kde se program odehrává jen na pódiu a těžko si k občerstvení koupíte něco jiného, než pivo a klobásu, budete nejspíš překvapeni. Tachovský Džem je především akcí nadšenců, které spojuje radost z hraní a vystupování. Amatéři i profesionálové tu představí uměleckou tvorbu rozličných typů, některé z umělců budou návštěvníci moci navíc sledovat také během tvoření.

A pokud vás popadne chuť se zapojit, můžete si zahrát třeba na piáno přímo na ulici pod širým nebem. „Na nádvoří tachovského zámku se představí známá jména jako St. Johnny nebo Joe Karafiát, vedle toho si ale budou moci návštěvníci poslechnout i vycházející hvězdy klubové hudební scény,“ řekl za pořadatele David Černý ze studia Empire Recordings. Ceklem se během sobotního odpoledne na zámku vystřídá deset různých umělců. Jak ale bylo řečeno, předvést se mohou i amatérští hudebníci.

Podstatnou částí Tachovského džemu bude také výtvarná tvorba. V areálu bude během festivalu vystavovat pět výtvarníků. Kromě tradičních technik mohou návštěvníci shlédnout tvorbu grafitti nebo karikatur. Děti si užijí malování na obličej.

AKCE S DOBROČINNÝM ÚČELEM

Vstup na Tachovský džem je dobrovolný. Po areálu budou rozmístěny kasičky, do kterých budou moci návštěvníci přispět libovolnou částkou. Ta ovšem nepoputuje do kapes pořadatelů, ale na dobročinné účely. „Získané prostředky budou věnovány na dobročinné účely, konkrétně na sponzorský účet tachovské rodačky a absolventky zdejšího gymnázia Ivany, která se po celý svůj život statečně potýká s omezením, které ji již v raném dětství připoutalo na invalidní vozík. Ivany stav se lepší, situaci ale komplikuje nedostatek finančních prostředků na nákladnou léčbu, a bohužel také závažné onemocnění Ivaniny maminky. Organizátoři se proto rozhodli věnovat první ročník festivalu těmto dvěma statečným ženám,“ k tomuto skvělému gestu řekl David Černý.

Tachovský džem startuje na nádvoří tachovského zámku v sobotu 16. června. Brány se návštěvníkům otevřou od 10 hodin ráno a hudební program zahájí od 10:45 tachovský kytarový virtuóz Tomáš Kunžvart.

Umělci sochají u zámku, přijel i tvůrce světově největších obrazů
FOTO: Umělci sochají u zámku, přijel i tvůrce světově největších obrazů