Tachov se tak letos může těšit na první ročník multižánrového festivalu, určeného pro všechny generace. Organizátoři spojili hudební program s uměleckou přehlídkou a celou událost, připravovanou na sobotu 16. června, nazvali Tachovský Džem.

Pokud byste ale očekávali klasický hudební festival, kde se program odehrává jen na pódiu a těžko si k občerstvení koupíte něco jiného, než pivo a klobásu, budete nejspíš překvapeni.

Tachovský Džem je především akcí nadšenců, které spojuje radost z hraní a vystupování. Amatéři i profesionálové tu představí uměleckou tvorbu rozličných typů, některé z umělců budou návštěvníci moci navíc sledovat také během tvoření. A pokud vás popadne chuť se zapojit, můžete si zahrát třeba na piáno přímo na ulici pod širým nebem.

Setkání organizátorů projektu Kam za hranicí? a zájemců o přeshraniční turistiku.
FOTO: Pro přeshraniční turisty jsou připraveny dvoujazyčné informace

Dramaturgie hudební části programu se ujal David Černý ze studia Empire Recordings, a chystá opravdu pro každého něco. „Na nádvoří tachovského zámku se představí známá jména jako St. Johnny nebo Joe Karafiát, vedle toho si ale budou moci návštěvníci poslechnout i vycházející hvězdy klubové hudební scény,“ poznamenal organizátor.

Například Balkan Party Band přiveze do Tachova energickou balkánskou dechovku, živou směsici lidové hudby, inspirovanou českými tancovačkami i gypsy folklórem, představí plzeňský Tabasker. „Akustické aranže známých i neznámých písní v podání dvou kytar a cella nabídnou Crimson Fields, a milovníci ska a reggae by rozhodně neměli vynechat kapelu Frajara Putika. Na zámku se ale kromě hudebních formací představí například i populární projekt Slam Poetry,“ dodal Černý.

Celá akce je nezisková, a tak je vstupné na Tachovský Džem dobrovolné.

Svojšínský zámek
Svojšínský zámek čeká pokračování rekonstrukce